O rackovi a kočce, která ho naučila létat

Světově proslulý spisovatel Luis Sepúlveda kdysi slíbil svým dětem, že pro ně napíše příběh, který nejen podněcuje fantazii a důvtip, ale zároveň ukazuje, jak lépe poznat svět, mít ho rád, a tak o něj pečovat s větším porozuměním. Tak se zrodilo toto vyprávění o dobrodružstvích racka a kočky, která ho naučila létat. Vyprávění, které znají čtenáři v mnoha zemích světa. Racek Kenga uvízl v černé mazlavé ropě, která unikla do moře při havárii lodě. Než naposledy vydechne, z posledních sil doletí do nejbližšího přístavu a přistane na balkoně, kde se právě sluní Zorbas, velký černý kocour. Před zraky užaslého Zorbase snese své poslední vejce. Kocour stojí nyní před těžkým úkolem, jak se postarat o vylíhlé mládě a splnit tři neobvyklé sliby, které dal racčí mámě. Zorbas je ovšem kocour s nezlomným smyslem pro čest a jeho slib zavazuje všechny kočky z přístavu, tedy i jeho kamarády Secretária, Vševědu, Protivětra a Colonella, kteří mu s nelehkým úkolem pomohou. Mladého racka nesežerou, jak by udělala každá obyčejná kočka, ale stanou se jeho rodiči a ochránci. Jenže jak mohou čtyři kočky naučit malé ptáče létat? Knížka O rackovi a kočce, která ho naučila létat je příběhem o tom, co všechno jsou rodiče schopni udělat pro své děti. Je také příběhem o toleranci, přátelství, odpovědnosti a síle lásky, která dokáže překlenout všechny rozdíly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43509/o-rackovi-a-kocce-ktera-ho-naucila--Q8i-43509.jpg 4.531
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Rybka Publishers

Historia de una gaviota y del gato que le enseno a volar, 1996

Kniha O rackovi a kočce, která ho naučila létat

Zmiu
01.08.2020

Nádherná kniha.

Greena
09.01.2019

Velký černý kocour Zorbas se sluní na balkoně, na kterém z posledních sil přistane racek Kenga. Ten předtím uvízl v mazlavé ropné skvrně v moři. Před zrakem užaslého kocoura snese vejce a předtím než vydechne naposled přesvědčí kocoura, aby mu slíbil tři věci. Aby se o vylíhlé mládě postaral, … a naučil ho létat. Zorbas má nezlomnou vůli a smysl pro čest a udělá vše co bude v jeho silách, aby slib splnil. Podaří se mu racka i s kamarády Secretáriem, Vševědem, Protivětrem a Colonellem ochránit…

momo01
15.03.2018

" Lítat může jen ten, kdo se toho odváží."

Kouzelně pohádkový příběh, který mi byl v audio podobě příjemným relaxem.

Makropulos
07.08.2017

Udělala jsem si radost a poslechla si audio verzi tohoto krásného příběhu o přátelství, lásce a vzájemném respektu, příběhu, který mě pobavil i dojal.

tinka1974
21.08.2014

Četla jsem to večer jako pohádku. Je to ale kniha pro každého. Milé, zajímavé, poučné....... Moc hezký, dojemný konce. Ráda se k němu vracím

asam
28.03.2013

Pohádka o tom, jak je důležité dodržet slovo, o tom jak si vzájemně pomáhat, o tom jak se radovat z úspěchu druhých. Překrásné, dojemné.

Žbětule
24.09.2011

Nádherný příběh. Čtu tuto knihu znovu a znovu a pokaždé mne její konec rozpláče.. :)