Pepa0216 Pepa0216 komentáře u knih

Tři muži v automobilu Tři muži v automobilu Miroslav Macek

Po delší době jdu hodnotit knihu spíše negativně. Ano dočetl jsem do konce, ale kolikrát přes přemáhání a jen proto že ten rozsah knihy není tak velký. Autor nedokázal knihu napsat s takovým humorem abych se po delší čas bavil, ale spíše se jen občasně slabě pousmál. A to je u knihy od které čekáte odreagování a pobavení trochu málo. Anglický humor je specifický, ale já ho mám jinak moc rád. Přesto se kniha přečíst dala a za snahu a zjevnou práci s vykreslením měst a zvyků lidí nakonec knihu hodnotím poměrně pozitivně.

28.01.2022 3 z 5

Bez frází 2 Bez frází 2 František Suchan

Projekt Bez Frází se mi libí v tom že sportovci dostanou sami slovo bez toho aniž by se jich někdo ptal povídají jak co bylo. Každý ten příběh je jedinečný a žádný na mě nenechal vysloveně špatný dojem. Zapůsobili i příběhy gymnastky Moniky Míčkové o špatném přístupu trenérů či z druhé strany bývalého trenéra basketbalu Víta Petráka o vlivu rodičů na trenéry. To stojí za zamyšlení. Vyloženě inspirativní pak byl příběh hokejisty Jana Rutty o cestě z podprůměrné prvoligové Kadaně do nejprestižnější hokejové ligy NHL, nebo kde bere sílu zápasník MMA Jiří Procházka a že to rozhodně není vymlácená hlava jak mají někteří u zápasníků sklon je takto posuzovat.

14.01.2022 5 z 5

Jak se žije za zdmi Valdic Jak se žije za zdmi Valdic Petr Šámal

Zajímavý náhled na fungování nejtĕžší vĕznice u nás. Kniha není jen samochválou na vĕzeňský systém a je to dobře. Problémy jako malé stavy, či podfinancování jsou vážné. Výpovĕdi vĕzňů jsou zajímavé a je dobře že zůstali autenticky přepsané. Snad všichni včetnĕ vĕznů a různých pracovníků vĕznice se pak shodují na tom že mají Valdice nejlepšího ředitele v historii. Vypadá jako človĕk na svém místĕ. Za co sundávám hvĕzdu? Pan Šámal si to v popisu kriminálních zločinů spletl s detektivkou a při líčení popisu trestné činnosti přidává vymyšlené podrobnosti co si kdo s kým povídal a říkal. Pro knihu o vážném tématu a plnou zajímavých informací se takové přibarvování nehodí. Celkovĕ ale hodnotím knihu kladnĕ, je to zajímavý náhled na České vĕzenství.

29.01.2020 4 z 5

.Tak znovu .Tak znovu Gabriela Jakoubková

Gabriela Jakoubková novou knihou opĕt nezklamala. Přináší v ní příbĕh 13 neobyčejných lidí, kteří se ze dna dokázali vrátit do života. Čtení je to inspirující. Autorka rozhovory doplňuje vlastními pro mĕ docela sympatickými názory a životním nadhledem.

22.01.2020 5 z 5

Ester Ledecká Ester Ledecká Roman Smutný

Knihu jsem ani nedočetl. Není to ani autorský životopis, ani autor nespolupracoval s nikým z Ledeckých. Kniha je vytvořená z článků a rozhovorů pro média a občas mĕ pŕijde že si autor nĕco vymyslel aby zaplnil strany. Typická fraška, aneb jak vydĕlat na slávĕ sportovce. Doporučuji počkat na autorizovaný životopis.

20.10.2019 odpad!

Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší Gabriela Jakoubková

Kniha mě velice mile překvapila. Vůbec by jste nepoznali že jí píše v té době 13 letá dívka. Klást smysluplné a aspoň trochu odborné otázky takovým kapacitám jako je kardiochirurg Jan Pirk, nebo primářka ústavu chirurgie ruky Alena Schmoranzová bylo jistě těžké. Autorka to zvládla a na každý rozhovor v knize se skvěle připravila. Za mě super kniha!

05.10.2019 5 z 5

Můj život: Od kolébky ke slávě Můj život: Od kolébky ke slávě Jan Palička

Nečekejte ucelený životopis! Ze začátku jsem tímto byl docela zklamán, ale při čtení knihy mi to přestalo vadit. Petr Čech napsal ve spolupráci s Janem Paličkou zajímavou knihu, která je nejen pro fotbalové fanoušky, ale i pro začínající brankáře velice zajímavá nejen popisem zážitků z kariéry, ale i množstvím rad. Díky tomu je kniha poučná a inspirativní. Jedná se o první díl série, takže se dostaneme jen k angažmá ve Spartě.

22.08.2019 5 z 5

Závĕrečný díl dlouhé Husitské epopeje nezklamal, ale nĕkteré předchozí díly byli lepší. Autor možná trochu natahoval počet stran, ale celkovĕ jde o výbornou sérii a pohled do jedné historické etapy.

18.03.2019 4 z 5

Jan Palach. Zpráva o životě, činu a smrti českého studenta Jan Palach. Zpráva o životě, činu a smrti českého studenta Jiří Lederer

Skvĕlá kniha o osobĕ upáleného studenta Jana Palacha. Výhodou autora je že danou složitou dobu, i časy po upálení Jana Palacha osobnĕ zažil a informace k napsání knihy začal sbírat již nĕkolik mĕsíců po Palachovĕ činu. Kniha je objektivní a snaží se pomocí malých střípků představit krátký život Jana Palacha. Navíc v ní najdeme spoustu zajímavých svĕdectví maminky, bratra, profesorů, kamarádů kolem Jana Palacha. Ač s Palachovým činem nesouhlasím a nepovažuji ho za rozumný, tak kniha vede k zamyšlení stejnĕ jako Palachův čin a důvod toho proč se tak stalo. Nebudu snad spoilerovat když napíšu že Jana Palacha za hrdinu, ani šílence nepovažuji. On sám došel k názoru že tímto činem a sepsáním dvou požavků (více v knize) může Českému národu nejvíce pomoci, probudit ho. Také ale úplnĕ opomenul to co bude s rodinou, hlavnĕ bolest jakou svým odchodem způsobil své matce. Kniha obsahuje i část o upálení Jana Zajíce a dalších i zahraničních lidí. Překvapilo mĕ že Palach nebyl v Evropĕ prvním. Díky znalostem autora je kniha i nadčasová. Jako by Jiří Lederer již v letech
1974-1981 kdy knihu psal tušil že tu komunistický režim nejen v tehdejším Československu nemůže dlouho vydržet. Na Jana Palacha a jeho čin bychom nemĕli zapomínat, ale také se to snad již nikdy nebude opakovat!

03.12.2018 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Výborná klasika od skvělého autora. Nechybí tu popsání dané doby tedy něco z dějin, ale i poutavý a čtivý příběh. Již se těším na pokračování!

01.09.2017 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Emily Rodda (p)

Knihu jsem nedokázal ani dočíst, skončil jsem ve asi zhruba po 200 stranách.První díl ještě ušel, ale tady je děj poněkud zmatený a hlavně nudný.

17.03.2017 odpad!

Strážkyně krve Strážkyně krve Tessa Gratton

Proč se měnili hlavní hrdinové? Tito mě již tolik nesedí a ani kniha nedosahuje úrovně prvního dílu, přesto je skvělá...

13.11.2015 4 z 5

Berlín 1945: Konečné zúčtování Berlín 1945: Konečné zúčtování Karl Bahm

Zajímavé, ale je nutné k textu dávat fotografie postřílených lidí včetně dětí? Já myslím že ne...

13.11.2015 3 z 5

Řídil jsem Třetí říši Řídil jsem Třetí říši Albert Speer

Velice přesvědčivě napsaná kniha, člověk by mu to i věřil, jenže to je málo. Autor se sám již v knize zamotává do svých lží a pokud by se soudil dnes tak nedostane 20 let, ale oprátku...

13.11.2015 3 z 5

Soumrak nad českým Podkrkonoším Soumrak nad českým Podkrkonoším Jan Juřena

Chtělo by to nějaké pokračovaní...

13.11.2015 5 z 5

Bican –⁠ pět tisíc gólů Bican –⁠ pět tisíc gólů Josef Pondělík

Kniha pro mě nejlepšího sportovního novináře o nejlepším sportovci. Perfektní

13.11.2015 5 z 5

Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 Bára Špotáková - Autorizovaná zpověď vítězky OH Peking 2008 Petr Čermák

Bára je jistě zajímavá osobnost, ale varuji před tímto autorem.Knihy od něj nejsou moc ke čtení...

13.11.2015 2 z 5

Barca - Zrod nejlepšího týmu na světě Barca - Zrod nejlepšího týmu na světě Graham Hunter

Nepříliš objektivní náhled na fungování jednoho z nejlepších týmů na světě, je vidět že to píše fanda Barcelony. Pro mě jako fanouška Realu čtení nic moc...

13.11.2015 odpad!