pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Knížka mě zprvu nebavila, začátek , kdy se nic moc krutého neděje, byl pro mě zdlouhavý, jelikož člověk tak nějak očekává to, co stojí v názvu. A to posléze opravdu přichází, a možná syrověji, než je pro spořádaného Němce únosné.

08.11.2016 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nejdříve se mi do Kalifornských 30. let moc nechtělo, měl jsem předsudky vůči tomu, co se asi tak dá ZAJÍMAVĚ vymyslet na příběhu v této době, ale potom mi došlo ... Diskriminace, polní práce atd. No a kupodivu !! Příběh mě chytl, bylo to poutavé - vše co autor vyplodil v této knížce je jaksi citově motivované, obzvláště k jedné postavě v příběhu si nějaké to pouto určitě uděláte ;) Nicméně ten zlomový konec, tak to bylo moc i na mou duši. Nicméně vynikající příběh, a bez toho konce by to asi ono nebylo.

07.11.2016 5 z 5

Dvacet tisíc zlodějů / Veteráni Dvacet tisíc zlodějů / Veteráni Eric Lambert

Knížka naprosto suprova. O odvaze, přátelství a hrdinských činech, které provázejí právě přátele ve zbroji. Jedna z mála knih, u které jsem brečel, opravdu dojemný příběh pěšáků odsouzených .... Doporučuji

07.11.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Hrál jsem hru dle předlohy, právě této knihy. No co bych to byl za čtenáře, kdybych si to nepřečetl. Knížka je velice poutavá, příběh naprosto skvělý, napětí je zde až až, a ač nejsem příznivcem postapo knih, tak Metro mě fascinovalo. No jednoduše - knížka se četla jedním dechem a příběh mě natolik zaujal a naplnil, že rozhodně půjdu do pokračování série Metpo 2033 s ještě větším očekáváním.

06.11.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Byl jsem i na premiéře činoherního studia v UL a musím říct, že jak kniha tak představení byly úžasné :) A děj se podařilo interpretovat skoro přesně, jak je to v knize! SILNÝ životní příběh zde stojí naproti slabé vůli Ch. V. F. , která, jak víme, po honoráři za knihu Můj druhý život (2014), opět spadla tam, kam jste si mohli přečíst, nebo se dočítáte.

02.11.2016 5 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

O tomto autorovi vůbec nepochybuji, opět velmi slušná kniha, co se čte "tři čtvrtě dechem" - Kdybych měl napsat jedním dechem, tak bych chtěl číst trošičku více dialogů. Ale jinak velmi povedené :)

01.11.2016 4 z 5

Kola hrůzy Kola hrůzy Sven Hassel (p)

Kniha se četla jedním dechem!! a tento spisovatel splnil má očekávání kvalitní knihy. Jen škoda, že už se jeho díla skoro neseženou v knihkupectvích.

01.11.2016 5 z 5