pavelvon pavelvon komentáře u knih

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Doporučuji si po této knize přečíst třeba Mayskou knihu mrtvých :-).
Neděste se, Mayská kniha mrtvých je především o ... životě :-D.
Stejně jako tato kniha. Kdo nedošel na hranici svého poznání a zkušeností, nemůže tuto hranici posouvat. Jsou dva proudy, jedni, kteří si řeknou, že to bylo zajímavé a jdou číst další knihy a ti druzí, kterým to nedá a za čas se sami vypraví na svoji cestu k hranicím toho, čemu neznalí říkají realita. Klidně přitom můžete sedět v houpacím křesle a příst jako kočka :-).

Mayská kniha mrtvých Mayská kniha mrtvých Paul Arnold

Já díky této knize pochopil to, jak funguje reinkarnace a vůbec koloběh zdokonalování se tady na zemi. Maye jsem miloval už na základní škole, tahle kniha mi ale ukázala, jak moc toho Mayové věděli a taky jednu úžasnou věc, kterou bych do těchto civilizací nikdy neřekl.
Kniha není moc čtivá pro ty, kteří se s podobnými myšlenkami setkávají poprvé. Kniha je pro ty, kteří si budou brousit svoje dotazy na některé detaily života, krásně doplňuje některé západní nauky a vysvětluje co se vlastně děje při "přeměně" a jak do toho mohou někteří lidé zasahovat.

Knihu doporučuji číst po Murakamiho: Kafka na pobřeží. Zde najde odpovědi na některé svoje otázky :-).

25.09.2017 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Tak jsem rád, že někdo sepsal ucelený pohled na život stromů. Měla by to být povinná literatura klidně už na druhém stupni základní školy :-). Čtivé to je a témat k diskuzi to produkuje mraky. Možná pak někomu dojde, že člověk pro zbytek přírody může představovat škodnou. Jde jen o úhel pohledu :-).

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Pro někoho beletrie, pro někoho bláboly, pro jiné příručka. Rozděluje svět na ty, kteří sáhnou po Tarot: Cesta hrdiny a zkusí najít své místo a na ty, kteří Haichovou odloží ... na jinou etapu svého života ... nebo nějakého dalšího :-)) ...

25.09.2017 5 z 5

Angličtina pro děti - Kouzelná gramatika Angličtina pro děti - Kouzelná gramatika Veronika Vernerová

Perfektní spojení dětské beletrie s prvky fantasy a vysvětlení anglické mluvnice, zejména časů. Kdo čeká slovní zásobu, tak bude lehce zklamaný. Kniha je pro děti, které třeba mají tak 1-2 roky Anglického jazyka za sebou a potřebují získat přehled a tvorbu základních minulých časů.

Ke kapitolám příběhu jsou přidány cvičení, nedokážu si představit lepší kombinaci, když děti chtějí veselý příběh před spaním o skřítkovi, čarodejnici a dalších bytostech, které vyučují Angličtinu.

17.10.2016

Bílí lidé Bílí lidé Arthur Machen

Nejlépe vše vystihuje citát z knihy .. "jen ti, kdo ten příběh znají, vědí o čem je" ... Pro někoho to bude povídání s příjemným mrazením v zádech a bude se divit, proč je to, ostatními vyzvedávaná, Machenova vrcholná tvorba. Ten kdo ale tuší pozadí, bude číst hodně mimo řádky. A o tom je celkové hodnocení tohoto díla ostatními zainteresovanými.

14.01.2016 5 z 5

Vnitřní světlo Vnitřní světlo Arthur Machen

Tuto knihu jsem četl asi jako šestnáctiletý, pak znova, pak ještě jednou v anglickém originále. Jak píše "jardadr," není to fantasy, sci-fi, ani duchařská próza, je v tom více pravdy, než by kdo hádal. Pokud sledujete správnou stopu, bude vás jistě zajímat Murakami a jeho Kafka na pobřeží či rozluštěná Mayská kniha mrtvých. Ale bacha na otevírání pandořiných skříní, cena bývá občas hodně, hodně vysoká. "But John, she is going to see the great God Pan!"

05.10.2015