Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Život a doba ministra Rudolfa Baráka Život a doba ministra Rudolfa Baráka Prokop Tomek

Zajímavá kniha,která odhaluje život Rudolfa Baráka tak,jak ho ještě neznáme.Sympatické mi je to,že ukazuje nejen jeho činy,ale také jeho druhou tvář jako milovníka umění.Myslím,že autor si musel dát velkou práci se studiem podkladů a sháněním dokumentů a kniha se celkem povedla.

14.01.2015 4 z 5

Zrzavá manekýna Zrzavá manekýna Dominik Damian (p)

Detektivka plná zápletek a napětí.Zajímavý námět - nejdříve pátrá reportér a po jeho zranění teprve bezpečnost.V podstatě až do konce není jasné,kdo je vrah a jak modelka zahynula.

14.01.2015 5 z 5

Antonín Novotný: Vzpomínky prezidenta Antonín Novotný: Vzpomínky prezidenta Rudolf Černý

Docela zajímavá kniha,kde se můžeme dozvědět i věci ze zákulisí tehdejší politiky.Jestliže předpokládáme,že kniha je pravdivá,protože v době,kdy byla napsána Novotnému už o nic nešlo,jsou věci týkající se hlavně let 1968 - 1969 velice zajímavé a poučné i pro dnešní dobu,kdy se často některé věci vykládají úplně jinak a upraveně.

26.07.2014 4 z 5

Smrt z cylindru Smrt z cylindru Clayton Rawson

Knihu jsem sice přečetl,ale není to pro mne to pravé.Jsem příznivcem trochu jiných detektivek.Tohle je trochu utahané a to prostředí mi také nesedí.

07.02.2014 3 z 5

Kavkazský deník Kavkazský deník Vitalij Aleksandrovič Zakrutkin

Na tuhle knihu mám hezkou vzpomínku.Když ni bylo asi 10 let,četl mi jí můj otec každý večer na pokračování.Později jsem jí několikrát přečetl i já sám.Nechala ve mě dojem na celý život.Není to totiž napsáno ve stylu dnešních válečných příběhů,kdy jeden vystřelí a pobije sám celou armádu.Myslím,že by si jí měl přečíst každý,kdo se o tohle období zajímá,protože se vymyká z běžného schématu knih o válce.

28.01.2014 5 z 5

Dobývání Západu Dobývání Západu Míla Paša

Přehledně sestavená historie nejznámějších indiánů,jejich vítězství a prohry.Příběhy ukazují dějství dramatu,jehož námětem je vyhubení indiánů,uloupení jejich půdy.Ukazuje,že tzv. zázrak amerického rozkvětu je postaven na ukradené zemi a hrobech indiánů.

22.02.2012 4 z 5

Opeřený had / Dveře se sedmi zámky Opeřený had / Dveře se sedmi zámky Edgar Wallace

Nevím.Mě knížky tohohle autora nijak moc nelákají ( kromě Žabího bratrstva ).Asi je to tím,že jsou z jiné doby a nejsem schopen se v nich dost dobře orientovat.

29.03.2019 3 z 5

Pannwitzova zpráva o atentátu na Heydricha Pannwitzova zpráva o atentátu na Heydricha Stanislav Berton

Dokument byl dost složitý a nepřehledný.Je pravda,že jsou tam některé zajímavosti,které normálně nejsou známé,ale celkově knihu beru jako lepší průměr.

27.03.2019 3 z 5

Ve stínu paragrafu Ve stínu paragrafu Ilja Kučera

Případy napsané takovýmhle stylem mi moc nesedí,proto jen tři hvězdy.

Králové, kacíři, inkvizitoři Králové, kacíři, inkvizitoři Miroslav Hroch

Tak já jsem byl knihou docela zklamán.Jednotlivé příběhy jsou dost nezáživné a moc mě styl autorova psaní neseděl.

16.03.2019 3 z 5

Biografický lexikon sokolovského regionu Biografický lexikon sokolovského regionu Vladimír Prokop

Úžasná práce autora.Dozvěděl jsem se velmi mnoho zajímavého o osobnostech našeho regionu a celkem i dost podrobně.

16.03.2019 5 z 5

Na hoře Alláhově Na hoře Alláhově Karel May

Tahle série mi vůbec nesedí.Pořád se něco rozebírá a pořád se většinou jen uvažuje,ale akce,kterou autor vynikal tady chybí.

16.03.2019 1 z 5

Vražda v 31. poschodí / Ocelový skok Vražda v 31. poschodí / Ocelový skok Per Wahlöö

Myslím si,že tahle kniha nic moc.Lepší to jde,když píše společně s Maj Sjöwallovou komisaře Martina Becka.Jeho případy mají daleko větší šťávu.

Namydlená šikmá plocha Namydlená šikmá plocha Rudolf Čechura

Velmi dobře napsáno.Znalost Mostu je u autora obdivuhodná.Dokážu to posoudit,protože jsme v Mostě bydleli od roku 1950 až do roku 1969.Takže místa o kterých autor píše a většina je ze starého Mostu jsem znal.Dnes už bohužel neexistují.Závěr knihy mě docela dostal,i když byl poněkud rychlý a uspěchaný.

08.03.2019 4 z 5

Atentáty na peníze Atentáty na peníze Bohuslav Hlinka

Kniha je dobře napsaná a je vidět,že se autor vyzná.Dobré je i obrazové doplnění knihy,kde jsou dobové fotografie z tehdejších let.Knihu doporučuji hlavně těm,kteří se o problematiku padělání peněz zajímají.

24.02.2019 4 z 5

Sklářství Sklářství Vlastimil Vondruška

Výborná publikace sklářství od výtečného autora Vlastimila Vondrušky ...

17.02.2019 5 z 5

Ve stínu Krušných hor Ve stínu Krušných hor Vladimír Bružeňák

Kniha se mi velice líbila a sáhl jsem po ní,protože ukazuje historii našeho kraje.Autor mi také není neznámý.Je od nás,chodil na stejnou školu jako já a píše knihy na základě ověřených faktů.Myslím,že je to i výborně napsáno,že se v tom neztrácíte.
Jasně plný počet bodů.

16.02.2019 5 z 5

Nahá pionýrka Nahá pionýrka Michail Kononov

Kniha mi moc neseděla,čekal jsem asi něco jiného.Jinak to byla asi realita,nevím jestli zrovna tak malá holka,ale že sebou měli vojandy,to asi měli (i když vykonávaly jiné funkce a nestála jim fronta u stanu).Když pak vojáci něco dobili,tak se určitě postarali i o tohle.Ale to dělala každá armáda ve válce.Váhal jsem mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami,ale nakonec to jsou tři.

09.02.2019 3 z 5

I tudy kráčely dějiny - z historie zaniklých a těžbou uhlí vážně zasažených míst Sokolovského revíru I tudy kráčely dějiny - z historie zaniklých a těžbou uhlí vážně zasažených míst Sokolovského revíru Vladimír Prokop

Hodně zajímavá kniha o našem okolí,kde se dozvíme nejen historii zaniklých obcí,ale také co za budovy a pozemky z těchto obcí zůstalo.Pro nás,kteří tu žijeme je tato historie velmi zajímavá.

27.01.2019 5 z 5

Vyhlaste poplach! Vyhlaste poplach! Arno Kraus

Kniha mne velmi zklamala.Takové mdlé,natahované,prostě nastavovaná kaše.

21.01.2019 2 z 5