Na hoře Alláhově

Na hoře Alláhově https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43834/bmid_na-hore-allahove-65c873093d00d.jpg 3 45 4

Kara ben Nemsi efendi a jeho věrný přítel Halef Omar prožívají další ze svých dobrodružství: V Říši stříbrného lva VIII.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Ardistan und Dschinnistan: Der Mir von Dschinnistan , 1908

Kakho-Oto
10.11.2023 4 z 5

Jsem po přečtení velice překvapen: čekal jsem pokračování nezáživného vyprávění předchozí knihy, ale nakonec jsem pět dní četl zajímavé mysticky laděné vyprávění, které skutečně trochu připomíná dnešní fantasy. Celá kniha se mi četla dobře a co se týče osmidílného vydání románů V říši stříbrného lva a Ardistan a Džinistan, byly výrazně lepší pouze svazky 2 a 3 (Vězeň bagdádský, Tajemství věže babylonské), kniha Na hoře Alláhově je dokonce o něco málo lepší než svazek 5 (Ahriman Mirza). Celkové hodnocení románu Ardistan a Džinistan (tj. od třetiny knihy Růže ze Šírázu až po konec 8. svazku): 60 %, tedy čisté tři hvězdy. Hodnocení svazku Na hoře Alláhově: 70-75 %, tj. trochu slabší čtyři hvězdy. Karel May při psaní románu "na ničem nefičel", nýbrž záměrně psal symbolické romány. Bylo to zejména pod vlivem stáří a také novinářských a soudních štvanic proti jeho osobě.

o_mega
22.06.2020 odpad!

MAY akého nechcete. Bezcenný brak. Neviem na čom "fičal", keď toto písal.

Pavelpi
16.03.2019 1 z 5

Tahle série mi vůbec nesedí.Pořád se něco rozebírá a pořád se většinou jen uvažuje,ale akce,kterou autor vynikal tady chybí.

hemrbinladin
18.11.2011 2 z 5

Stejně jako u série "Ve stínu Padišáha", tak i zde musím hodnotit celou sérii. Ze začátku se děj krásně rozvíjí a slibuje i v dalších dílech spoustu překvapení. Téměř v každém díle zůstane něco nevyřešeno na potom. Děj krásně plyne a rozvíjí se v spoustu napínavých dobrodružství. Bohužel po dopadení pašeráků se děj pomalu začíná drobit a Kara už nevítězí silou a důvtipem při spoustě dobrodružných akcí, ale spíš své soky vyřídí tím, že je přemluví. Navíc jsem v posledních dílech musel spoustu stránek přeskočit, protože autor se zde sálodlouze zabívá křesťanstvím a smrtí, což u dobrodružné literatury nijak nepotřebuji. (tohle je z celé série nejslabší díl)

Karel May
německá, 1842 - 1912