Králové, kacíři, inkvizitoři

Králové, kacíři, inkvizitoři https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138474/kralove-kaciri-inkvi-138474.jpg 4 22 22

vvikingg
16.09.2023 2 z 5

Část o španělské inkvizici je nejlepší a nejzáživnější, jinak nuda.

Hyaenodon
03.07.2021 3 z 5

Popularizační, nicméně zajímavý text. Jen by mi osobně nevadilo, kdyby byla kniha podrobnější a komplexnější.

PMR
20.01.2020 4 z 5

Dost populárně napsaná kniha. Čte se dobře, ale asi to nepostihuje fenomény inkvizice v takové úplnosti, jak by bylo třeba. Taky to bylo vydané ještě před rokem 89 - což přirozeně ani neumožňovalo publikovat kompletní závěry o vlivu náboženství na politiku, vědu atd.
Ale není to zase taková soc-real slátanina, jak by člověk klidně mohl očekávat...

OdvaznyMladyMuz
04.11.2019 5 z 5

Inkvizice jako nástroj k potlačení změn ve společnosti. Autoři se věnují jednotlivým historickým příběhům a osobám, které lapila síť inkvizitorů, náboženských fanatiků a také obyčejného strachu o život svůj i svých blízkých. Nevynechali však ani samotné tvůrce zla, jenž zachvátilo Evropu. Nejvíce prostoru je věnováno inkvizici na území Španělska a Itálie, kde také řádila nejvíc, ale zabrouzdáme i do českých vod. V knize se objeví slavné postavy evropských dějin jako třeba Galileo Galilei, Jan Hus, Filip II nebo Giordano Bruno a celkově jde zejména o potlačení hereze, procesy s čarodějnicemi tady nehledejte. Jedná se o publikaci, která neobsáhne kompletní problematiku a historii svaté inkvizice, přesto nabídne člověku čtivý vhled do oněch dob, ve kterých byli mnozí vězněni, mučeni a upalováni za své názory, které mnohdy pomohli lidstvo posunout zase o kus dál.

Pavelpi
16.03.2019 3 z 5

Tak já jsem byl knihou docela zklamán.Jednotlivé příběhy jsou dost nezáživné a moc mě styl autorova psaní neseděl.

Jája92
05.10.2017 4 z 5

Občas jsem měla problém se začíst, obzvlášť ze začátku, ale téma bylo nesmírně zajímavé. Člověku až běhá mráz po zádech při myšlence, co se v dávných dobách odehrávalo.

piroušek
12.08.2017

kniha známého historika, není to přímo oddechové počtení, ale velmi obsáhlé tématem a zpracováním.

Rocker007
24.06.2014 5 z 5

Příjemné čtení o nepříjemných věcech :)

inkvizice

Autoři knihy