Parisée Parisée komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tato kniha byla teprve druhá zkušenost s tímto autorem. Ze začátku mi to připadalo jako taková pohádka o tom, kterak chudý chlapec šel hledat své štěstí, avšak současně s tím, jak jsem se propracovával příběhem, jsem poznával i jeho hloubku. Příběh apeluje na nitro každého čtenáře, že vždy má cenu usilovat o své sny a kdo vytrvá, toho sen se splní.

30.11.-0001

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film jsem viděl až po přečtění knihy. Ta na mně působila temně a syrově, ovšem je do toho zakomponována naděje, zázrak a dojetí tak dovedně, že se od knihy neodtrhnete.

30.11.-0001 5 z 5

První ze čtveřice výpravné ságy. Řeka bohů je barvitá, pestrá a bez jakýchkoli hluchých míst. Mistrně je v ní popisován příběh lásky zrady a intrik. Kniha vás přímo vtáhne do příběhu a vy budete mít pocit, jako byste prožili jeden život. Dosud Řeka bohů zůstává tím nejlepším, co jsem četl.

Klobouk s oblohou Klobouk s oblohou Terry Pratchett

Nejdřív bych chtěl jen něco poznamenat pro ty, kteří v tom mají zmatek. Na některých webech se totiž lze dočíst, že je tato kniha součástí série Zeměplocha. To ovšem není pravda. Jistě, narazíme na Bábi Zlopočasnou a několik dalších zeměplošských hrdinů, na tuto sérii však pouze odkazuje a není jejím článkem.
Samotnou knihu jsem přečetl jedním dechem. Je poutavá, čtivá a Nac Mac Fíglové vás prostě okouzlí. A pozor! Narazíte zde na jev téměř zázračný. Bábi Zlopočasná se zasměje. A nebude to smích zlomyslný, jak byste si možná mysleli. Uznejte, že tohleto stojí za zmínku =D

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Čtivé, vtipné..prostě Zeměplocha =)

Darwinovy hodinky Darwinovy hodinky Terry Pratchett

Kniha je de facto rozdělená na dvě části, které se střídají. Jedna část je napsaná Terrym Pratchettem a pojednává o mázích ze Zeměplochy, stojících, jako obvykle před velkým problémem. Druhá část je věděcká a podíleli se na ní Ian Stewart a Jack Cohen. Dozvíte se v ní spoustu o problémech nekonečna, času, prostoru atd. Jediným problémem čtenáře je, že místy se stává čtení obtížným, zejména tehdy, když se dostnete ke kvantové fyzice. Některé pasáže jsem si musel číst opakovaně, protže jsem úplně ztratil nit. Naštěstí taková není celá kniha, ale i tak to kazí dojem.

30.11.-0001 3 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Tak temná, tak děsivá, jako žádná druhá. Ovšem o to je poutavější. Vřele doporučuji všem silným povahám.