Panda-_- Panda-_- komentáře u knih

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Poprvý jsem se s touhle knížkou setkala v prváku na střední škole, když mi bylo 15. Dostala jsem na ni povinný referát, byla jsem z ní a z referátu mega zpruzená, chápete. Bylo to nechutný a mý já, který četlo fantasy s happy endama a bez takových nechuťáren, to v tý době úplně nezvládlo. Taky jsem tomu dala 2 hvězdičky **.

Teď je mi 22 a knihu vnímám jako skvělou sociologickou sondu. Nechutný je to pořád, to si nemyslete, ale otázky morálky, hodnot, sociálních rolí, jejich konfliktů, incestu a stereotypizace, jsou rozhodně něčím, co může kniha nabídnout, nejen jako berlička k SZZ. Je neskutečně zajímavý vidět, jak lidé v krizových situacích a situacích, ke kterým nemají naučený vzorce chování jednají, jak prožívají a jak se s nimi vyrovnávají.
Takže doporučuju se na knihu podívat i z jinýho pohledu.
Mně tohle uvědomění trvalo 7 let. :D

26.05.2023

Propast času Propast času Roman Bureš

Právě jsem knihu dočetla a... Páni. Se čtením jsem ke své smůle dlouho otálela, ale tohle jsem vážně nečekala.
Moje očekávání bylo předčeno a já si užila každou stránku tohoto, jak už se někdo dole zmínil, klenotu.
Propracované, čtivé a realistické.

07.10.2017 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Tak nějak mám pocit, že jsem četla nějakou zcenzurovanou verzi, kde chyběly celkem důležité pasáže.
Navíc Kotě mi bylo šíleně nesympatický a Bones se chvílema choval jako ženská.
Nápad naprosto super, ale zpracování...

28.03.2019 3 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Myslím si, že Charley si nejde nezamilovat. Doufám v pokračování - Fifth Grave Past the Light.

26.06.2017 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Jak já jsem se u této knihy bavila. Prototyp, punč a roztržená spodnička je skvělá kombinace.

24.04.2016 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Trošku (hodně) mi vadily skutečnosti, že to, co si myslel jeden, druhý v podstatě následně zopakoval (reakce muže a ženy bez rozdílu) a taky totálně viditelná dějová linie, kterou jsem uhádla i já.
Jedna hvězdička je za žlutého brouka a druhá za odvedení myšlenek.

09.03.2019 2 z 5

Moonraker Moonraker Ian Fleming

Stále víc si zamilovávám Flemingovo kouzelné popisy a stále víc mi James přirůstá k srdci.
A i přes pomalý rozjezd, se mi kniha líbila. Tu "nudu" na začátku vyvážila akce na konci.

09.12.2018 4 z 5

Koule a krychle Koule a krychle Jaromír Plachý

Tento komiks nedoporučuji číst ani ve škole a zvlášť ne o hodině fyziky. Vybuchla jsem zrovna při hrobovém tichu, když byl před tabulí zkoušen kamarád.

26.06.2017 5 z 5

Objetí Objetí Jessica Shirvington

Abych řekla pravdu, kniha je čtivá, ale překlepy v textu byly pro mě vážně mučivé. Rozjetý děj jen zpomalovaly. Ten, kdo to redigoval, by měl dostat dvacet ran na holou, že něco takového pustil.
Ale k ději.
Samozřejmě začátek pro mě byl utrpení. „Ohh, já ho miluju. Ohh, on mě ne. Ohh, tak já začnu chodit s tímhle, aby začal žárlit. Ohh, ale on nežárlí tak, jak jsem si přestavovala. Ohh, už ho nemiluju, ale proto mu zachráním život tím, že zničím ten svůj...“ B-O-Ž-E!
Ale v knize se jako zázrakem našlo i něco smysluplnějšího, než “boj“ hl. hrdinky a to boj padlých andělů – Emigrantů (také označených za „Uprchlíky“, za což asi může slepota) a lidmi s andělskou mocí, kterou jim poskytli andělé – Grigory.
Závěrem.
Kniha byla fajn. Zkrátila mi dlouhatánskou cestu do Loun a zpět a sem tam mě pobavila. Jelikož se považuju za člověka, co rád čte podobné ptákoviny, nebyla jsem až tak zklamaná. Rychle jsem ji přelouskala a nedivila se tomu, že jsem si musela v záchvatu nevím čeho pořídit i druhý díl.
Hodnocení - 5/10.

26.06.2017 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Je normální, že se vrtulník mění v letadlo?

02.04.2016 2 z 5

Žít a nechat zemřít Žít a nechat zemřít Ian Fleming

Po prvním dílu, kterým jsem se celkem prokousávala, jsem druhým proletěla, ani nevím jak.
Tohle není to, co normálně čtu, ale je to nějakým způsobem docela dost návykové a já začínám mít problém s dávkováním.

08.11.2018 4 z 5