Opatov Opatov komentáře u knih

Jak pěstovat pokojové rostliny Jak pěstovat pokojové rostliny Jürgen Wolff

Kompletní návod na pěstování a množení pokojovych rostlin. Perfektní knížka.

03.02.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Skvělá zápletka, kterou bohužel zkazil přeslazený a zdlouhavý začátek. Druhá část lepší, i když některé vyličené události jsou těžko uvěřitelné a navíc občas nedávají smysl a jsou hodně vzdálené realitě.

10.01.2021 3 z 5

Dáma z dobré rodiny Dáma z dobré rodiny Therese Anne Fowler

Poněkud trpký příběh o urputné snaze proniknout do horních pater americké smetánky. Spojení dobrého jména a majetku. Tento smysl života platí po generace, štěstí bohužel není podstatné.....

20.12.2020 4 z 5

Šibeniční lhůta Šibeniční lhůta Gerhard Harkenthal

Překvapivě docela dobrá detektivka, i když do Kmotra to má daleko...

01.11.2020 4 z 5

Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky Paní smrt: Vzpomínky Stalinovy odstřelovačky Ljudmila Michajlovna Pavličenkova

Překvapivě dobře se četlo. Vzpomínky ženy na vojenské zážitky jsou zvláštní, je těžké si představit ženu jako odstřelovače a navíc velmi nebezpečného. Četla jsem asi poprvé válečné vzpomínky ženy, ale kniha se mi moc líbila a přečetla jsem ji na jeden zátah. Doporučuji.

14.09.2020 5 z 5

Cari Mora Cari Mora Thomas Harris

Mlčení jehňátek je trochu jiný level. Asi právě proto jsem byla zklamaná, ale díky kratším kapitolách jsem knihu dočetla.
Líčení zážitků z dětství a trauma o svatbě knize výrazně nepomohlo.
Hlavní hrdinka má k agentce z Mlčení jehňátek velmi daleko.

14.09.2020 3 z 5

Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Thomas Jeier

Perfektní encyklopedie, přehledná, se spoustou fotek.

02.09.2020 5 z 5

Byla jsem ženou nacistického oficíra Byla jsem ženou nacistického oficíra Edith Hahn Beer

Neuvěřitelný životní příběh Židovky, která inkognito přežila 2. světovou válku. Velmi dobře napsaný příběh, krásně se četlo. Doporučuji.

09.08.2020 5 z 5

Paměti Paměti Farah Pahlaví

Opravdu neobyčejný detailně popsaný životní příběh. Cesta od dětství až na vrchol a pak strmý pád. Jeden z nejzajímavějších životopisů, co jsem četla.

03.08.2020 5 z 5

Já, Jackie Kennedyová Já, Jackie Kennedyová Jacqueline Monsigny

Nádherná knížka. Doporučuji.

03.08.2020 5 z 5

Bagdádský špion Bagdádský špion Corinne Souza

Poučná kniha. A ve filmu to vypadá tak hezky....

26.06.2020 4 z 5

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Hana Parkánová-Whitton

Odpočinkové čtení o významné osobnosti českých dějin, pokud člověk výrazně nelpí na přesných historických událostech.

02.06.2020 4 z 5

Ďábelská kráska Ďábelská kráska Joan Fleming

Zvláštní příběh, spíš podprůměrný. Hlavní hrdinka je typicky francouzská, bohužel šílená.

02.06.2020 3 z 5

V říši tygra V říši tygra Jaroslav Mareš

Za mě jednoznačně plné hodnocení 5 hvězd. Jaroslav Mareš je fenomén v literatuře tohoto žánru.
K tomu nádherné fotky.

23.05.2020 5 z 5

Nadpřirozené schopnosti zvířat a rostlin Nadpřirozené schopnosti zvířat a rostlin Hartwig Hausdorf

Dobře napsaná kniha o schopnostech zvířat a rostlin je plná překvapení. Zajímavá fakta, která stojí za přečtení. Doporučuji.

23.05.2020 5 z 5

Cukroví Cukroví kolektiv autorů

Recepty z celého světa. Skvělá knížka pro vyzkoušení nových druhů cukroví.

18.05.2020 5 z 5

Strašidelný klášter Strašidelný klášter Robert van Gulik

Jedná že tři detektivek z knihy 3x Soudce Ti. Líbila se mi nejvíc. Podle mě je to nejzdarilejsi detektivka od sinologa Roberta Van Gulika, ve které jsou opět znamenitě vylíčeny život, zvyky a zákony v Číně v dávných dobách.
Skvělé audio.

08.05.2020 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Únik ze sekty. Otřesné podmínky života v sektě a strach o život děti donutí ženu k naplánování a uskutečnění útěku. Je neuvěřitelné, že se jedná o příběh z USA a líčení z doby ne příliš vzdálené. Četla jsem opakovaně a určitě doporučuji.

02.05.2020 5 z 5

90-denní rozlišovací dieta 90-denní rozlišovací dieta Breda Hrobat

Skvělý rozpis jídelníčku.
Přehledně uspořádáno.

27.04.2020 5 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Spíše spojení fikce s fakty. K historickému románu má tahle červená knihovna daleko. Ale přesto se mi velmi líbilo a hezky se četlo.

28.03.2020 4 z 5