V říši tygra

V říši tygra https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182018/v-risi-tygra-182018.jpg 4 11 2

Autor fascinujících příběhů z exotických zemí nás tentokrát zavede do říše tygra, tedy do střední, jihovýchodní a východní Asie. V odlehlých oblastech těchto krajů je tygr dodnes uctíván jako božstvo a přetrvává zde i víra, že určití lidé mohou na sebe vzít tygří podobu. Kromě tajemných převtělení vypráví autor o podivuhodných zážitcích z divočiny a neuvěřitelných dobrodružstvích, která v těchto zemích prožil na vlastní kůži. Knihu doplňuje rozsáhlá příloha originálních barevných fotografií.... celý text

Opatov
23.05.2020 5 z 5

Za mě jednoznačně plné hodnocení 5 hvězd. Jaroslav Mareš je fenomén v literatuře tohoto žánru.
K tomu nádherné fotky.

KubaKJ
15.12.2013 3 z 5

O této knize jsem vůbec nevěděl, až jsem si jí náhodně všimnul v knihkupectví. Zatím poslední knížka od Jaroslava Mareše vypráví příběhy z jeho putování po Asii. I když se kniha jmenuje V říši tygra, není jen o těchto tvorech, ale stejně tak, jako ostatní autorovy knihy vypráví o kultuře místních lidí a o legendách a záhadách. S lítostí ale musím napsat, že to není ono. Kniha mi připadá jakoby napsaná narychlo. Není celistvá, jako například předchozí knihy, ale přeskakuje z jednoho tématu na druhé, aby se pak zase vrátila k předchozímu. Také kresby jsou od jiného autora, než předchozí knihy a nejsou tak hojně zastoupeny. Navíc nejsou ani zdaleka tak povedené, jako v předchozích knihách. Mám z toho rozporuplné pocity. Určitě to stojí za přečtení. Pan Mareš opět úžasně popisuje místní přírodu a její záhady, jak jsme na to zvyklí a opět vypráví úžasné příběhy, ovšem některé jsou vytažené z předchozích knih, což ale autor na začátku knížky uvádí. Pokud jsem knize Ve stínu baobabů dal 4 hvězdy, teď je dát nemůžu. Dal bych tak tři a půl. Pro čtenáře pana Mareše je to ovšem pořád povinnost a těším se na další knihu.