ondrej.b ondrej.b komentáře u knih

V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 Rudolf Kalčík

Asi jsem trochu rozmazlen přepisem knihy do filmu Drsná planina, film se mi líbil více. Nejsou v něm naštěstí znázorněny únorové události jako v knize a vůbec film postrádá jakoukoliv známku rudého patosu. V knize to samozřejmě nechybí, ale s tím jsem počítal. Kniha je to pěkná, zajímavá a dobrodružná, ale nepatří mezi mé "TOP".

05.03.2015 3 z 5

Kolo lží: Pád Lance Armstronga Kolo lží: Pád Lance Armstronga Juliet Macur

Zajímavé informace ze života Lance Armstronga a celého pozadí tehdejších dopingových žní. Kdo nečetl Tajný závod, tak bude opravdu žasnout, jak se dříve "jezdilo". Škoda, že tam není zmínka o Padrnosovi, jestli v tom jel také, když jezdil v US Postal. Knihu určitě doporučuji, názor na doping v cyklistice ať si každý udělá sám.

08.10.2014 5 z 5

Nebezpečná bezpečnost. Státní bezpečnost 1948 - 1956 Nebezpečná bezpečnost. Státní bezpečnost 1948 - 1956 Karel Kaplan

Chtěl jsem si tuto knihu se zájmem přečíst, ale jsem z toho zklamán. Velké množství nahuštěného textu psáno samozřejmě stylem literatury faktu mi nějak nesedlo. Něco bylo zajímavé, něco méně, ale stejně jsem asi po půlce skončil. Nedokázal jsem se do toho začíst a soustředit se. Pokud by tohle téma bylo nějak lépe zpracováno čtivější formou, tak by mě to určitě bavilo více.

08.10.2014 2 z 5

Ano, velmi zajimava biografie meho oblibeneho akcniho hrdiny, ke konci uz ale trochu nezazivna, kdyz Arny vypravi o svem "guvernatorstvi". To, jak rozebira ruzne politicke kroky, nazory atd. me uz tak nebralo a preskakoval jsem to, ale celkove to je ucelene dilo a stoji za to precist. Doporucuji ctyrmi hvezdami.

10.02.2014 4 z 5