Omy Omy komentáře u knih

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Strašně mě štvalo, jak byla hlavní hrdinka občas sobecká a k tomu příšerně dětinská. Jako chápala jsem, že to pro ni muselo být těžké, ale to neznamená, že měla právo chovat se jako protivná mrcha. Pokaždé, když se objevil její táta nebo někdo z rodiny, už jsem přemýšlela, co z té holky zase vyleze a předem mi bylo líto všech okolo.
Na druhou stranu musím říct, že se mi moc líbilo, jakým způsobem Tessa vnímala svět.. všechna ta znamení a popisování úplně (ne)obyčejných věcí bylo kouzelné a úplně návykové.
Myslím, že kdyby to napsal někdo jiný a bez těhle úžasných drobností, bylo by to tak na dvě, se zavřenýma očima stěží na tři hvězdičky.

09.07.2012 4 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Ze začátku mi vadila ta strohost, se kterou je kniha napsaná podobně jako u prvního dílu, ale pak jsem si asi zvykla, navíc se mi zdálo, že se to celkově do příběhu hodí narozdíl od Procitnutí, kde to bylo prostě jen nudné a nijaké. A co je zajimavé, vůbec mi nevadilo, že padouši byli od začátku jasní :)

29.05.2012 4 z 5

Rakve lásky Rakve lásky Ellen Schreiber

No, první díl jsem nečetla, ale tohle bylo tak hloupoučké a přeslazené, že si dám nejmíň půl roku s podobnýma knihama pauzu. Raven se s Alexandrem vznášela na svém černém obláčku až se za nima kouřilo a to je tak všechno.

06.05.2012 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Asi to bude znít divně, ale já v celé knize nenašla pořádnou zápletku. Většinu knihy všichni proseděli v Templu, párkrát se pohádali, hlavní hrdinka seděla jak pecka a... nic.

04.05.2012 3 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Prní díl se mi líbil víc, ale možná je to jen hlavní hrdinkou, protože Mary mi byla sympatičtější. V druhé půlce knihy mi pak vadily všedoprovázející filozofické vsuvky :-).

01.05.2012 3 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Příběh je daný tak, že má nejspíš zaujmout už od první stránky, ale u mě se tak teda nestalo. Tak trochu jsem se nutila to celé dočíst, že se možná kniha možná ještě rozjede... ale ne.

04.03.2012 1 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Tak musím říct, že už jsem se dlouho u žádné knihy tak nenudila. Ploché charaktery, odhadnutelnost děje, nuda, šeď.. co dodat.

19.02.2012 1 z 5

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

Ta kniha se mi líbila od první stránky do poslední, docela jsem se bála. Obálka nic moc, málem jsem ji proto přešla, což by byla určitě škoda.

17.12.2011 5 z 5