Olia Olia komentáře u knih

Strašidlá na dobrú noc Strašidlá na dobrú noc Alfred Hitchcock

Jako holka jsem si to fakt užila.. !

17.01.2014 5 z 5

Zrzka z pátého poschodí Zrzka z pátého poschodí Bernard Kurka

Tak i Zrzka tu je.. moje mládí, četba dívčích románků po mámě..

17.01.2014 4 z 5

S Matyldou po Indu S Matyldou po Indu Jaromír Štětina

Má oblíbená, četla jsem ji jako holka a strašně toužila zažít to dobrodružství s nimi.. Vzpomínám si z Matyldy na pomůcku, jak si pamatovat hlavní město Pakistánu, kde Indus teče :o) , v partičce je i Sláma.. a ostatní mu přiznávají, že " i Sláma má bád", asi aby nebrečel.. :o)), moc pěkná knížka..

17.01.2014 5 z 5

Jiřinka poručík / Cikánečka Zuzka Jiřinka poručík / Cikánečka Zuzka Marie Voříšková

To jsou věci! Jako malá holka jsem tuhle knížku po mámě četla, myslím, že je ještě někde na chalupě, pokud si vzpomínám, byly v ní místo ilustrací fotky.. tady se najde fakt všechno!:-)

17.01.2014 4 z 5

To nejdůležitější o panu Moritzovi To nejdůležitější o panu Moritzovi Vlastimil Třešňák

Sehnala jsem před časem horko těžko v antikvariátu a nelituju.. vracím se k ní, výborná knížka.

16.01.2014 5 z 5

...a ostružinou pobíď koně ...a ostružinou pobíď koně Vlastimil Třešňák

Nádherná hravost jazyka, slovní hříčky, podtexty.. inspirativní čtení!

16.01.2014 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Malevil patřila v mládí mezi mé nejoblíbenější knížky, byla to síla. Nedávno jsem tohle vydání z roku 1974 darovala emigrovavšímu strýci, takže už ji nemám v knihovně, byla to hodně velká oběť.. jinak naprosto souhlasím s Candid, přesně tak to cítím i já! áchjo..

15.01.2014 5 z 5

Prázdné zrcadlo Prázdné zrcadlo Janwillem Van de Wetering

Dostala jsem ji kdysi od tatínka, je to pro mě bible! Pro hledání cesty, jak pochopit sebe sama a podstatu života dokonalá knížka..

10.01.2014 5 z 5

Hovořil se zvěří, ptáky a rybami Hovořil se zvěří, ptáky a rybami Konrad Lorenz

neuvěřitelná knížka.. vtipná, zábavná, dokonalá..

10.01.2014 5 z 5