Zrzka z pátého poschodí

Zrzka z pátého poschodí https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25899/zrzka-z-pateho-posch-25899.jpg 4 10 8

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Knížku jsem četla asi jako 11letá. Nevím, jak by se mi líbila teď, ale tenkrát to bylo fajnové počtení na prázdniny, u kterého skvěle utíkal čas. Je to podstatně starší knížka, než jsou třeba romány Lanczové, ale i tak je tu spoustu soudobých problémů, námětů a myšlenek.

AllyKumari
17.07.2016 4 z 5

Nikdo už takhle dneska nemluví, nikdo tak nebydlí a osiřelé dítě si nemůže jen tak nechat u sebe hodná paní sousedka. Zrzka je v mnohém střípkem dávno rozbitého zrcadla, poplatná stylem své době, a přesto si mé dětské srdéčko získala téměř bezvýhradně.

tisha8409
24.07.2015

Dobrá divoška, ovšem dokonalost a znalosti všehoživota její paní "babičky" je zase tak propagandistická, že to překáží.

Damato
23.04.2015 5 z 5

Zrzka- to je další knížka po mamce, kterou jsem četla o prázdninách u babičky. Pak se ztratila někde v čase a mamce jsem ji sehnala po antikvariátech k 70 narozeninám - myslím, že jsme dali ten nejpřekvapivější dárek, u kterého i slzička ukápla. Jak moje, tak ségry , tak i mamky.

bookworm007
16.10.2014 5 z 5

Knížku jsem dostala od babičky a mnohokrát přečetla. Není špatná, odpovídá svému žánru.

vikaa
07.05.2014 3 z 5

Dnes jsem si knížku v salátovém vydání dovezla od maminky. Až ji přečtu, zkusím ji dát nějak dohromady (podle návodu na internetu) a asi si ji schovám do knihovny jako památku:-). Knížka nebyla špatná na to, že je sedmdesát let stará. Na můj vkus tam bylo docela dost výchovných pasáží a myslím si, že by dnešním čtenářkám už nic moc neřekla. Na druhou stranu jsem ji dočetla bez problémů, přestože již dávno nespadám do kategorie "dívčí čtenářky".

Olia
17.01.2014 4 z 5

Tak i Zrzka tu je.. moje mládí, četba dívčích románků po mámě..

Val
21.02.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla v dětství několikrát......byl to pro mě tenkrát vyloženě poklad babiččiny knihovny.

pro dívky dívčí romány

Bernard Kurka
česká, 1894 - 1944
1944  88%Zrzka z pátého poschodí
1942  0%Bílý jezdec
2000  60%Tchoř od Divoké říčky
1938  0%Zkáza letounu AV 379
1941  80%Omyl šerifa Breena

Kniha Zrzka z pátého poschodí je v