OBRZlobr OBRZlobr komentáře u knih

Legenda Legenda Marie Lu

YA knihy mám velmi rád a tato se mi četla výborně. Líbí se mi způsob zvoleného vyprávění z pohledu obou hrdinů. Děj byl sice mírně předvídatelný, ale to mi nijak nevadilo. Věřím, že v druhé knize, kterou rozhodně plánuji přečíst, se to zlepší.

06.11.2019 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Moje první setkání s tímto autorem. Kniha mi přišla jako scénář na béčkový, akční, mládeži nepřístupný film. Musím ale dodat, že mě ta kombinace neskutečně bavila! Určitě se k autorovi ještě vrátím, abych si odpočinul u nějakého dalšího podobného počinu.

15.10.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nedalo se od knihy odtrhnout. Prostě paráda!

06.09.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Je to má první zkušenost s cestopisem a rozhodně jsem příjemně překvapený. Kniha se mi četla výborně. Cesta je popisována svižně a já jsem se u knihy rozhodně nenudil. Během vyprávění jsem se dokonce několikrát dobře zasmál a to se mi u knih moc nestává. Ke čtení rozhodně doporučuji.

31.08.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Jakmile se člověk prokouše tím méně záživným začátkem, je kniha výborná. Člověka donutí se zamyslet, že je to jen pár desítek let, co lidé v Americe odsuzovali krutost a zvěrstva nastupujícího Hittlera vůči židům. Ve stejné chvíli by ale neměli problém, pokud by se namísto židů jednalo "pouze" o "negry". Kniha za přečtení určitě stojí a dětský pohled byl pro mne vítaným prvkem.

15.08.2019 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Parádní kniha, která se četla jedním dechem. Určitě si přečtu i zbytek této série.

25.03.2019 5 z 5