o_mega o_mega komentáře u knih

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Prvá polovica sa dobre číta, druhá už menej.

13.06.2020 4 z 5

Růže ze Šírázu Růže ze Šírázu Karel May

S poľutovaním konštatujem, že otravnosť sa zvyšuje s pribúdajúcimi knihami tejto série. Dobrodružstva ako šafránu, za hrsť akcie a otravných prvkov pribúda. Rádobyvtipné žiaľ viac trápne žvatlanie, moralizovanie, filozofovanie o viere, smrti či kadečom ďalšom a samozrejme zdĺĺĺĺhavééééé opisovanie každého lístočku. Musím preskakovať stále častejšie. Veru takto si ja MAYovky z detstva nepamätám. Na Vinetu-ovky toto nemá ani omylom. Neverím, žeby toto niekoho mohlo baviť.

13.06.2020 2 z 5

Ahriman Mirza Ahriman Mirza Karel May

Piata kniha série nám okrem filozofie, zdĺhavého a otravného opisovania kadečoho zbytočného, prináša aj približne 10stranovú fantasmagóriu, kde fest skárovaný KARA opisuje sen v ktorom sú postavičky ako čaroděj, duch či kostlivec :) Ešte pridať Rumburaka, Babu Jagu a Hermionu === to by bolo "sadlo-maslo" !?! Začínam mať obavy akého "králika z klobúka" vytiahne MAY v následujúcich knihách tejto série.

09.06.2020 2 z 5

V propastech Stínů V propastech Stínů Karel May

OTRASnéééé!!! Dobrodružná literatúra ... pche!!! Z 222 strán ani len 22 o dobrodružstve. Zvyšných 200 strán neskutočné tláchanie = filozofovanie o kadečom, siahodlhé opisovanie každej myšacej diery a prázdne drísty nicovatých postavičiek. Obrovské sklamanie!!! Dúfam, že MAY nič horšie nesplodil a hlavne ja na to nenatrafím.

07.06.2020 odpad!

V zemi černých stanů V zemi černých stanů Karel May

Miestami samochvala, nadradenost inu egoMAYniak :) . Prva polka z divokeho zapadu este akotak usla. Druha polka z Azie uz kusok pokulhava.

02.06.2020 3 z 5

Vězeň bagdádský Vězeň bagdádský Karel May

Takmer dokonala napinava MAYovka. Otravuju len obcasne hluche miesta ... dlhy opis krajiny a hlavne nekonecne vykecavanie Halef-a. Ten "pidimužík" Hadži veru nema moje sympatie.

02.06.2020 4 z 5

Tajemství babylónské věže Tajemství babylónské věže Karel May

Oproti dielu 2 ubudlo akcie a MAY zacina motat filozofovanim o viere, smrti naviac nudne opisovanie krajiny, oblecenia postav ... inu pribudlo sekcii na preskakovanie.

02.06.2020 3 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Jedna z menej podarených kníh VERNEa. Štyri pätiny len otravné zdĺhavé a nudné opisovanie "každého zrnka púšte".

19.05.2020 1 z 5

Nobody - muž z Neznáma Nobody - muž z Neznáma Robert Kraft

V mladosti ma to riadne "chytlo" a teraz (...po rokoch) stale "prudko citatelne"

30.08.2018

V síti záhad V síti záhad Robert Kraft

... a zas nepodarena vsuvka "Mojan"

30.08.2018 3 z 5

Krajiny zázraků Krajiny zázraků Robert Kraft

Hmmm ... tie vedlajsie postavicky autorovi velmi neidu ... zas otravna "Bambula" a nicotny Anok ano-ano nee-nee

30.08.2018 2 z 5

Nobody v Serailu Nobody v Serailu Robert Kraft

Bez otravnej postavicky "Mojan" by to bolo lepsie.

30.08.2018 4 z 5

Princ z Monte Carla Princ z Monte Carla Robert Kraft

Zatial najslabsia kniha serie Nobody. Kopa moralizovania, zdlhave nudne a chaoticke opisovanie nepotrebneho. Obavam sa, ze opustenie linie "Mefistofela" odsudi dalsie knihy k totalnemu braku. Stalo ma to obrovske premahanie docitat tuto knihu. Mam obavy, ze dalsie taketo "bludne" epizody ma unudia k smrti.

30.08.2018 1 z 5