o_mega o_mega komentáře u knih

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Klasika ... doberačky/podpichovačky "vajčakov/vraždárov" ... hviezda dole iba za menej pútavý zločin a mierne slabšiu gradáciu ... proste som to nečítal na jeden záťah = až také napínavko nebolo (aspoň pre mňa), ale ako kniha superDÁNovka.

08.11.2020 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Sviňa jedna slizká. Dúfam, že ju zavru do basy ... raz.

31.10.2020 4 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

TFUJ! To bolo hnusne. Akoze pripad, kniha nie. Kniha je vyborna. Ziadne hluche miesta. Citalo sa jedna radost.

31.10.2020 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

U DÁNa je táto kniha podľa mňa lepší nadpriemer, takže dal by som aj 3 a pol hviezdy, ale nedá sa ... tak si polhviezdu domyslite :) Autor má aj lepšie kúsky. Tu to nezačalo práve najlepšie. Krauz je od začiatku nasrdený a prenáša sa to na čitateľa. Rozhodne je lepšie začať knihu pútavo a humorne napr. ako pri "Cigaretka na dva ťahy". Naviac tie 2 prípady tiež neboli práve šťavnaté. Proste ma to nebavilo a pritom tu nie su rušivé momenty niektorých DÁNoviek ... mafia ... ŠTB ... siahodlhé vysvetľovanie "čohosi" (sice kúsok autor uletel na intolerancii alkoholu, ale fakt len krátko, takže to sa dalo pretrpieť)

20.10.2020 3 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Ako vždy výborná čtivá DÁNovka. Hviezda dole len za autorove občasné úlety s nepotrebným a pre mňa nudným siahodlhým vysvetľovaním kadečoho. Konkrétne u tejto knihy šlo o rybky z akvárií, ich latinské názvy atď. Pre čitateľa k ničomu. S dejom to nemá nič. S pátraním pramálo. Fakt neviem k čomu, asi iba autorovo "kochání" či co.

17.10.2020 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Cela číslo 17 mi pripomina nejneprekonatelnejsi pohádku vsech dob "Byl jednou jeden král" a scénku "primerene na pul hektaru" kde si to kucííííí Werich s Burianem vesele kuchtí stylem ...přiměřeně ...přiměřeně ... a v tehle knizce taky dva (Dominik i Dán:) ...přiměřeně humoru ...přiměřeně napětí ...přiměřeně pátrání ...přiměřeně hnusu ...přiměřeně dramatu ...přiměřeně dojáku ... inu jak to má být přiměřeně všeho až vzniklo tohle moooooc povedené dílko.

14.10.2020 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

SUPER!!! Slubny zaciatok, gradujuci zaver, kratke kapitoly, klasicke podpichovačky, JUJ dobre sa čítalo :) Nastvalo len to, ze tu MEGAMRCHU sa nepodarilo .... snad nabuduce

11.10.2020 5 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Kopa hnusnych udalosti. Rozchodit to = nebude len tak. Hektolitre chlastu padnu za obet. Kniha sa dobre citala, hlavne ku koncu .... kratke kapitoly, jedna dokonca parriadkova :)

08.10.2020 4 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Myslim ze je to druha DANova kniha. Asi tu este nebol "spravne" nastaveny, alebo nemal vhodneho korektora. Zial nebavilo ma to. Humoru malo. Zbytocneho tliachania privela = asi preto viac ako 400 stran (inak mu staci okolo 300).

01.10.2020 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Moj prvy Nesbø. Dalsi tak skoro asi nedam, lebo do tohto som sa musel nutit. 5x som tu knihu odlozil, lebo ma nebavila. Cela prva cast = 86 stran bola pre mna nezazivna, zmatena k tomu tie drbnute vikingske mena. Zle sa mi v tom orientovalo.

01.10.2020 2 z 5

Cigaretka na dva tahy Cigaretka na dva tahy Dominik Dán

Nie ... nie ...žiadna "Cigaretka na dva ťahy" !!! Tato kniha sa mala volať " KAKAVKO ". Aspoň mňa "to trojročné a jeho kakavko" položilo do smútku okamžite.

20.09.2020 4 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Táto DÁNovka ma chytila .... a nepustila až do konca.

13.09.2020 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

(SPOILER) Prvá polovica = starý dobrý DÁN, ale potom ...eŠTéBáci, ...svätá stolica, ...templári, ...gestapáci, ...Hitler, ...Göring, ...zlatý poklad, ...železný prsteň .....%!ô"/_"´=!!!???!?!?! :oD ..... a na záver neprehľadný bengál na stanici a ježibaba so samopalom ... to ako pardón ale chýbal už len Indiana Jones

11.09.2020

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

prudko citatelne

06.09.2020 5 z 5

Biggles za železnou oponou Biggles za železnou oponou William Earl Johns

BiG špiónom. Dalo sa z toho vytazit viac. Toto bolo akoby narychlo spisane ... nieco cez 100 stran aj to dost ciernobielych obrazkov (nic moc kvalita) a roztahany text. Vhodne skor na roman do kapsy ako knihu.

04.09.2020 3 z 5

Biggles: Černý kondor Biggles: Černý kondor William Earl Johns

BiG a zlaty poklad Inkov = dobrodruzna jednohubka.

02.09.2020 3 z 5

Biggles a Himalája Biggles a Himalája William Earl Johns

Tento BiG mi veru nesadol. Radium, neviditelne šikmoočka ... silna kava.

02.09.2020 2 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

Miestami otravne a nudne hlavne sekcia okolo vysvetlovania novych kriminalistickych metod = DNA a dost nezazivne sa tahalo patranie po pošahanom degešovi Ondríkovi.

30.08.2020 3 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Miestami otravne a nudne hlavne sekcia okolo vysvetlovania novych kriminalistickych metod = mucha taka hentaka onaka.

30.08.2020 3 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Super ... hlavne to špičkovanie detektivov :)

19.08.2020 4 z 5