o_mega o_mega komentáře u knih

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Vraj slzy čistia a chránia oči. Po tejto knihe mám "vyčistené" minimálne na 2 životy .

06.10.2023 5 z 5

Vadí - nevadí Vadí - nevadí M. J. Arlidge

Ako predošlá kniha. Zas priveľa teoretizovania (čoby-keby....možno....alebo....) a dlhočizné opisovanie rozpoloženia postáv. Asi tak 200 strán čo ktorej postave šrotí v makovici .... VADÍ !!!

25.06.2023 2 z 5

Pavúk Pavúk Lars Kepler

Každá približne piata veta je maximálne nepotrebný údaj pre čitateľa === úplne k ničomu. Evidentne táto kniha korektora nestretla. Útrpne dočítané či skôr dobojované.

13.05.2023 2 z 5

Kto druhému jamu kope Kto druhému jamu kope M. J. Arlidge

Žiaľ táto kniha ma nebavila. Priveľa teoretizovania (čoby-keby....možno....alebo....) a dlhočizné opisovanie rozpoloženia postáv.

20.03.2023 2 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Neprekonateľné štengrovačky = jedinečný znak pravej DÁNovky. Nemám čo vytknúť - len chváliť.

06.12.2022 5 z 5

Keď sadá súmrak Keď sadá súmrak Robert Bryndza

Privela vaty = kopa otravneho zdlhaveho opisovania kadecoho nepotrebneho len aby sa akotak natiahlo na knihu. Bez vaty by vyslo tak 50 schopnych stran. Slaby priemer. Dost sa divim ze je tato kniha v cervenych cislach. Velmi casto a ochotne som knihu odkladal = nie a nie docitat. A vraj jednym dychom ?!?!? U mna teda fakt nie.

20.09.2022 3 z 5

Druhá strana Druhá strana Michael Connelly

Tato kniha je viac Bosch ako Haller, co mne aj vyhovuje.

16.03.2022 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

podpichovačky = štengrovačky ... SUPER som sa bavil. Ultrarýchle prečítané.

12.02.2022 5 z 5

Mafiánska poprava? Mafiánska poprava? Peter Šloser

Humorne a trefne podaná smutne krutá realita na dedine názvu Slovensko.

06.02.2022 5 z 5

Obesenec Obesenec Daniel Cole

Urobil som chybu, ked som nedal na recenzie tunajsich citatelov. Bestseller toto ani omylom. Keby som nebol tak tvrdohlave stvorenie, tak to fakt nedocitam. Knihu som odlozil minimalne 5x a k docitaniu som sa musel nutit. Daniel Cole asi nebude moj oblubeny autor.

24.10.2021 2 z 5

Deväť brestov Deväť brestov Robert Bryndza

Pripad bol dost hnusny. Zaver strhujuci. A za to tie 2 *. Inak je to neskutocne natahovane otravnym a nudnym opisovanim zbytocnosti. Velmi zle sa mi to citalo. Ked knihu odlozim a musim sa nutit k docitaniu, tak to veru e-e.

03.08.2021 2 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

Motanica dejová a tie názvy postáv hrúúúúúúúúúza. Dovolim si navrhnut aby sa mena premenuvali podla krajiny v ktorej kniha vychadza, lebo mena Brekeke :D a podobne je otras sledovat. Taký Jožko Mrkvička, Ferko Pierko či Lenka Tenká by šlo lepšie.

21.07.2021 2 z 5

Netopierí muž Netopierí muž Jo Nesbø

Hmmmmm ... moj pokus cislo 3 s Nesbø-m a stale nechapem tu Nesbømániu, lebo zatial nic-moc, ale knih ma dost, tak snad dalsi pokus zabere.

01.06.2021 3 z 5

Hondo Hondo Louis L'Amour

Pekný western = akcia, napínavko, romantika a pre mňa dosť podstatný bonus - autor zbytočne neodbieha k siahodlhému popisovaniu kadečoho zbytočného a keď už, tak výstižne a stručne.

28.04.2021 4 z 5

Lovci skalpů Lovci skalpů Thomas Mayne-Reid

Uff-uff toho "otravnopisu" bolo priveľa. Veľmi často som musel preskakovať zdĺhavé opisovanie kadečoho nepotrebného. Mayne-Reid asi rád naťahuje zbytočnosťami. Pri 100 člennej bande je schopný u každej jednej postavičky opisovať ošatenie, výzor, výzbroj a čo ja viem čo všetko. Brrrr = keby sa odstranil tento balast, tak by mal román 100-120 strán.

26.04.2021 2 z 5

Krvná pomsta - Poviedky z ciest Krvná pomsta - Poviedky z ciest Karel May

Slovenská verzia niektorej časti V Říši stříbrného lva.

22.03.2021 3 z 5

Lev pomsty Lev pomsty Karel May

Je to vlastne slovenská verzia knihy V zemi černých stanů (V Říši stříbrného lva 1.)

22.03.2021 3 z 5

Na západ od Apačského průsmyku Na západ od Apačského průsmyku Charles Alden Seltzer

Westernový príbeh viac pre ženy. Na mňa priveľa romantiky a melancholického zdĺhavého otravného opisovania autora kadečoho nepotrebného.

13.02.2021 2 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nesbø proste potrebuje korektora. Pokiaľ si ho nenájde, tak každé jeho dielo bude plné zdĺhavých, nepotrebných a zbytočných blábolov. Aj tu by šlo 100 až 150 strán odstrániť a hneď by sa dalo čítať. Takto som knihu ochotne odkladal a nútil sa k dočítaniu. Nechápem ten "ošiaľ" za Nesbø-m.

30.12.2020 2 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Vysokopostaveny pedofil, postupna gradacia, detektivi schytaju riadne na ...semo-tamo ftííípky a 14 rocny popisuje zverstva na nom pachane === FUJ HNUS!!!

14.11.2020 5 z 5