Lev pomsty

Lev pomsty https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118286/bmid_lev-pomsty-w7K-118286.jpg 3 14 2

Neľahkú úlohu musí splniť Old Shatterhand: oznámiť všetkým apačským kmeňom, že už niet viac ich slávneho a šľachetného náčelníka Winnetoua. Cestou z hôr Gros Ventre na juh vezme pod svoju ochrannú ruku záhadného Orientálca Džafara, ktorý prichádza na divoký západ s tajným poslaním. Natrafí aj na povestnú prériovú dvojicu - bratov Ňucháčov, ktorí mu chcú ustavične dokazovať, akí sú skvelí zálesáci. Ich ´odvážne´skutky však pripravia Old Shatterhandovi nejednu horúcu chvíľu medzi pomstychtivými Komančmi. Ani pri svojej opätovnej návšteve Orientu si Old Shatterhand, teraz už ako Kara ben Nemsi efendi, veľmi neoddýchne. Spolu so svojím verným druhom hadžim Halefom Omarom a jeho synom padne do osídel prefíkaného čarodejníka kmeňa Šeraratov. Zachrániť ich môže len jedno: boj na život a na smrť so šeba et tharom - levom krvnej pomsty v rozvalinách starého hradu.... celý text

o_mega
22.03.2021 3 z 5

Je to vlastne slovenská verzia knihy V zemi černých stanů (V Říši stříbrného lva 1.)

1972Sixo
01.03.2021 4 z 5

Celkom som si to užil. Old rozjíma na smrťou pokrvného brata ale stále neváha šíriť spravodlivosť v prérii. V Oriente zasa šíri kresťanstvo a mier napriek lúpežným moslimským hordám.

Karel May
německá, 1842 - 1912