Červený kapitán přehled

Červený kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283184/bmid_cerveny-kapitan-kHo-283184.jpeg 4 765 765

Je rok 1992 a Československo sa rozpadáva. Detektív Krauz z oddelenia vrážd sa dostáva k prípadu umučeného kostolníka. Jeho smrť mala ostať tajomstvom, ale klinec zatlčený v lebke núti Krauza pátrať aj napriek všetkým varovaniam. Pravdu o prepojení ŠtB a Cirkvi svätej môže priniesť len muž prezývaný Červený kapitán. Stretnutie s týmto „expertom na finálne výsluchy“ ale málokto prežije... Drsná detektívka slovenského knižného fenoménu Dominika Dána. Predalo sa viac ako 700 000 kníh a konečne prichádza dlhoočakávaný film. Stovky trikových záberov, jeden z najväčších rozpočtov v slovenskom filme a príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami, v ktorom treba ísť cez mŕtvoly. Jako předloha k filmu Rudý kapitán, který má premiéru v kinech dne 10.2.2016.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červený kapitán. Přihlašte se a napište ho.

Fcelicka_maja
06.05.2024 5 z 5

Tak to byla jízda! Červený kapitán. Hlas pana Mňahončáka tomu dodává hloubku a slovenština šťávu. Podívala jsem se do devadesátek, do hostorie, do Čech a seděla zatĺčená ako klinec. Rozhodně se při tom nedalo tancovat po kuchyni, pozornost si vyžádával jak spletitý děj, tak přezdívky postav, naštěstí sem tam došlo i na shrnutí událostí po jistém úseku vyprávění. Ani se moc nestydím, že jsem si nějakou dobu myslela, že na Slovensku mají tmu jako v kapse. Natŕŕŕčme poháriky a vezměme do rukou další kus. Vtípky taky. AKSK

Igor1311
12.04.2024 5 z 5

Zas a znova famózny diel so zaujímavou historkou zápletkou, aj keď miestami už prekombinovanou a ťažko uveriteľnou, ale zas s výborným nápadom v porovnaní s ostatnými časťami.

kopeceli
27.01.2024 5 z 5

Napínavá kniha! Cením si také srozumitelného shrnutí vzniku, smyslu a zániku templářů.
Příběh je hodně dramatický, místy až těžko uvěřitelný, čtenář ani nedýchá. Pak skončí a taková trochu pachuť zůstane. Je to vědomí, že Dán vychází ze skutečného příběhu, na kterém vystaví smyšlenou detektivku. Politika je také reálná, jen jména se pozmění...
Vyplatí se přečíst a nechat si čas na dobré zažití.

Připravované knižní novinky (31. 8. - 7. 9.)

29.08.2015

Historie se opakuje v pravidelných intervalech.

Kniha Červený kapitán v seznamech

v Právě čtených8x