o_mega o_mega komentáře u knih

Keď sadá súmrak Keď sadá súmrak Robert Bryndza

Privela vaty = kopa otravneho zdlhaveho opisovania kadecoho nepotrebneho len aby sa akotak natiahlo na knihu. Bez vaty by vyslo tak 50 schopnych stran. Slaby priemer. Dost sa divim ze je tato kniha v cervenych cislach. Velmi casto a ochotne som knihu odkladal = nie a nie docitat. A vraj jednym dychom ?!?!? U mna teda fakt nie.

20.09.2022 3 z 5

Druhá strana Druhá strana Michael Connelly

Tato kniha je viac Bosch ako Haller, co mne aj vyhovuje.

16.03.2022 4 z 5

Lev pomsty Lev pomsty Karel May

Je to vlastne slovenská verzia knihy V zemi černých stanů (V Říši stříbrného lva 1.)

22.03.2021 3 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Kopa hnusnych udalosti. Rozchodit to = nebude len tak. Hektolitre chlastu padnu za obet. Kniha sa dobre citala, hlavne ku koncu .... kratke kapitoly, jedna dokonca parriadkova :)

08.10.2020 4 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Myslim ze je to druha DANova kniha. Asi tu este nebol "spravne" nastaveny, alebo nemal vhodneho korektora. Zial nebavilo ma to. Humoru malo. Zbytocneho tliachania privela = asi preto viac ako 400 stran (inak mu staci okolo 300).

01.10.2020 2 z 5

Cigaretka na dva tahy Cigaretka na dva tahy Dominik Dán

Nie ... nie ...žiadna "Cigaretka na dva ťahy" !!! Tato kniha sa mala volať " KAKAVKO ". Aspoň mňa "to trojročné a jeho kakavko" položilo do smútku okamžite.

20.09.2020 4 z 5

Biggles: Černý kondor Biggles: Černý kondor William Earl Johns

BiG a zlaty poklad Inkov = dobrodruzna jednohubka.

02.09.2020 3 z 5

Biggles a Himalája Biggles a Himalája William Earl Johns

Tento BiG mi veru nesadol. Radium, neviditelne šikmoočka ... silna kava.

02.09.2020 2 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Prva polovica horsia. Dost ma otravovalo, ze v nej je kazda kapitola iny pribeh na seba nenadväzujuci. Celkovo az 4 pribehy sa tak striedaju v prvej polke = kriminalisti, pilot, pohraniciari, Dana. Az druha polovica sa konecne rozbehne a pomaly do seba zapadnu vsetky 4 casti.

19.08.2020 4 z 5

Alfred Hitchcock a traja pátrači Alfred Hitchcock a traja pátrači Robert Arthur jr.

Podarene 4kombo.

23.07.2020 4 z 5

Záhada koktavého papouška Záhada koktavého papouška Robert Arthur jr.

Koktavy papuch je dokonala epizodka. To slo jednym dychom. Lustenie sifier, hladanie pokladu, napinave dobrodrúúúúžo.

21.07.2020 5 z 5

Žezlo a kladivo II. Žezlo a kladivo II. Karel May

Dost domotany dej, ktory MAYko mota este viac tym, ze tu istu postavu pomenuva aj piatimi sposobmi, takze je problem sa v tom zorientovat. Toto dielo ma ale vela plusov. V prvom rade spracovanie knih. Vacsi format knihy, dobre citatelny druh pisma, malo chyb, podarene obrazky (hlavne ciernobiele) a hlavne dostatok dobrodrúža. Najviac ma ale potesilo, ze Kája v tomto romane nefilozofuje a neriesi vieru aj nudneho opisovania je pomenej. Jedno z vydarenych diel autora.

15.07.2020 4 z 5

Žezlo a kladivo I. Žezlo a kladivo I. Karel May

15.07.2020 4 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Prvá polovica sa dobre číta, druhá už menej.

13.06.2020 4 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Jedna z menej podarených kníh VERNEa. Štyri pätiny len otravné zdĺhavé a nudné opisovanie "každého zrnka púšte".

19.05.2020 1 z 5

Vadí - nevadí Vadí - nevadí M. J. Arlidge

Ako predošlá kniha. Zas priveľa teoretizovania (čoby-keby....možno....alebo....) a dlhočizné opisovanie rozpoloženia postáv. Asi tak 200 strán čo ktorej postave šrotí v makovici .... VADÍ !!!

25.06.2023 2 z 5

Kto druhému jamu kope Kto druhému jamu kope M. J. Arlidge

Žiaľ táto kniha ma nebavila. Priveľa teoretizovania (čoby-keby....možno....alebo....) a dlhočizné opisovanie rozpoloženia postáv.

20.03.2023 2 z 5

Mafiánska poprava? Mafiánska poprava? Peter Šloser

Humorne a trefne podaná smutne krutá realita na dedine názvu Slovensko.

06.02.2022 5 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

Motanica dejová a tie názvy postáv hrúúúúúúúúúza. Dovolim si navrhnut aby sa mena premenuvali podla krajiny v ktorej kniha vychadza, lebo mena Brekeke :D a podobne je otras sledovat. Taký Jožko Mrkvička, Ferko Pierko či Lenka Tenká by šlo lepšie.

21.07.2021 2 z 5

Hondo Hondo Louis L'Amour

Pekný western = akcia, napínavko, romantika a pre mňa dosť podstatný bonus - autor zbytočne neodbieha k siahodlhému popisovaniu kadečoho zbytočného a keď už, tak výstižne a stručne.

28.04.2021 4 z 5