novotna465 novotna465 komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi čtivá a napínavá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Poutavý příběh, který mě bavil od první do poslední stránky. Dokonale popisované krásy přírody, charaktery postav a pátrání v minulosti, které umožní pochopit přítomnost. Mohu jen doporučit.

31.03.2022

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Byla jsem zvědavá jestli mě kniha bude vůbec bavit, protože jsem nevěděla do čeho jdu. Ale byla jsem příjemně překvapená! Celý příběh mě neskutečně nadchnul, bohužel jsem se o knížce dozvěděla až po zhlédnutí filmu :( Knížní verze byla mnohem lepší než filmová verze! Postavy byly dost zajímavé! Dost oceňuji, jak autorka dokázala zachytit myšlenky hlavní hrdinky. Po dočtení si tak říkám že mě autorka dostala, ke konci jsem každou stránku hltala a už jsem chtěla vědět jak to celé zkončí! Je zkrátka román, který má kouzlo v samosobě. Rozhodně bych knihu moc nedoporučovala, lidem kteří nemájí rádi romány, avšak pokud chtějí přejít do něčeho nového, rozhodně knihu doporučuji jako rozehřátí. Musím přiznat že je to obdivuhodné, hlavně protože jsem zjistila, že autorka neměla vlastní pracovnu a knihu psala v salóně, kde ji mnoho lidí vyrušovalo. Mohu jen doporučit, a pro lidi co neradi čtou, doporučuji filmovou verzi.

10.06.2021

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Stefanovy deníky mě mile překvapili. Nevěděla jsem, co bych měla očekávat od knihy, která je jak podle románů L.J.Smith, tak podle seriálového scénaře. Můžu jen jásat, že je kniha sepsaná spíše podle seriálu. Sice mi tedy žádné nové poznatky nedala, ale i tak je obdivuhodné, jak byly Stefanovy deníky zpracovány. Rozhodně jsou lepší než knižní Upíří deníky a stojí zato si je přečíst. I když je lepší, když víte něco málo o seriálu. :)

Jediná vada, která je sice dosti malá, ale mě naprosto naštvala je to, že místo Sporýš bylo všude psané Rozrazil. To mě opravdu naštvalo. :)

03.05.2021

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tato kniha je moc hezká, i přes to že se mi více líbil první díl, tento je taky moc hezký, ano občas je to hodně zamotané, ale i tak je to moc pěkná knížka, moc hezké jsou tam citáty z klasických románů, moc hezká knížka ale doporučila bych ji spíše lidem kteří mají rádi drama romány.

05.03.2021