nokid nokid komentáře u knih

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Ti dva hlavní co v tom figurovali jsou K&K - Kožený & Klaus (starší)

15.06.2020 5 z 5

Erotika kabbaly Erotika kabbaly Jiří Langer

Nemůžu se zbavit pocitu, je je to úplná blbost.

12.02.2020 1 z 5

Taktika mužů : kodex zásad, jak dostat od žen všechno, co chceme, aniž bychom si je museli brát Taktika mužů : kodex zásad, jak dostat od žen všechno, co chceme, aniž bychom si je museli brát Nate Penn

Čte se jako humoristická novela; víc k tomu nemám co říct.

08.12.2019

Dějiny CIA Dějiny CIA Tim Weiner

Kniha je hodně faktografická - což je správně. Kromě toho se čtenář dozví dvě velmi důležité věci pro pochopení současnosti: že ruská strana vždy vedla dezinformační kampaně (i když v minulosti jinými prostředky) a že americká tajná služba vždy prováděla mučení při výsleších ve svých utajených věznicích.
Bohužel, je to smutné ale je třeba znát celou pravdu.

01.11.2019

Hlavní muž světa Hlavní muž světa Jiří Svetozar Kupka

Zajímavé! "...vytváří jakousi celosvětovou počítačovou síť" - Že by vize o vzniku internetu ???

28.08.2019

O smrti a umírání O smrti a umírání Elisabeth Kübler-Ross

Ještě bych měl dodat, že 3 měsíce po jejím přečtení jsem byl konfrontován s tímto vším i ve skutečném životě.
Umřela mi totiž máma.

23.06.2019 5 z 5

Brežněvův polibek smrti! Brežněvův polibek smrti! Václav Suchan

Jako vůbec první publikace podobného typu uvádí kompletní počet obětí vpádu - jak do konce roku '68, tak do odchodu vojsk r.1991, rovněž mapuje období 20.srpna (hodinu po hodině!), kdy už fakticky invaze běžela naplno, třebaže ve skrytu. Rozsahem nevelká, obsahem hutná!

26.08.2018 5 z 5

Poučení z krizového vývoje Poučení z krizového vývoje kolektiv autorů

A je to tady! Tzv. Bílá kniha (v protikladu k Černé knize V.Prečana); komunisté cítili potřebu ospravedlnit invazi r.1968 včetně zásahů Lidových milicí o rok později a vůbec celou normalizační etapu své vlády. Proto brožura vznikla. Kdo ji však má číst? Pro řadového občana je příliš přepolitizovaná a politolog tuhle snůšku falešných argumentů již dobře zná z jiných pramenů... Jde nicméně o doklad doby, platný po celou normalizaci.

05.07.2018

Proklatá... Proklatá... Alfred de Musset

Je to zkrácená Gamiani

27.06.2018

Zbytek našeho zlatého pokladu tajně rozfofrovala ČNB, kdy ho prodala “těm“ Němcům za nějaké trapné dluhopisy.
-konec citátu-

Sluší se dodat, že na tomhle měl lví podíl V.Klaus, tehdejší ministr financí. Vskutku "odborník" na svém místě!

15.06.2018 5 z 5

O smrti a umírání O smrti a umírání Elisabeth Kübler-Ross

Není to sice zrovna snadné čtení, ale velmi potřebné k pochopení toho, co čeká mnohé z nás.
Hluboce smekám před autorkou, která v sobě našla sílu trávit stovky hodin v přítomnosti terminálně nemocných a vyslechnout všechny jejich stesky, nálady, postoje a názory; do té doby o nich nikdo moc nevěděl.
Vyjímečně palcuji plným počtem.

06.06.2018 5 z 5

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

Název této publikace je tím jediným, v čem s autorem této snůšky blábolů souhlasím...
Jeden příklad za všechny: následkem atomového výbuchu se prý člověk změní v solný sloup, neboť dle představ van Helsinga je naše tělo složeno kromě vody už jen ze samé soli! A já si vždy myslel, že následkem velkého žáru člověk vzplane jako pochodeň (mj. i proto, že podkožní tuk je silně hořlavý)...

30.05.2018

Praha před 100 lety Praha před 100 lety Karel Sýs

Nejvíce mě dostal článek o nadšeném spisovateli, který jsa neuznán současníky, stanovil že po smrti má být jeho kůže použito k vyvázání několika knih. Stal se tak známým alespoň posmrtně...

19.05.2018

Šifra mistra bestselleru Šifra mistra bestselleru Jodie Archer

No, zajímavé. Už proto, že jsem se seznámil se žebříčky celých desítek knih - údajných bestsellerů(...) - o kterých jsem v životě ani neslyšel, natož by mě napadlo abych některé z nich četl. Díky autorům!

Další osudy Popelky po svatbě Další osudy Popelky po svatbě Jan Bílý

Je to tak, i pro mne nestravitelná...

Mých třicet milenců Mých třicet milenců Eda Bínová

Milostné zážitky z ženského pohledu vnímání

23.04.2018

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Dobrý sloh, rychle se čte, oddychovka. Začíná pohřbem - končí pohřbem. Přečetl jsem ji za 1,5 hod, včetně krátkého cvičení k protažení.

23.04.2018 3 z 5

Tvoje strava je tvůj osud Tvoje strava je tvůj osud Josef Jonáš

Je to všechno asi pravda, nicméně žít zdravě se podle tohoto návodu rovněž nedá - je to logisticky nemožné. Dnešní systém zásobování vám neumožní, abyste požívali jen zdravé potraviny...

11.03.2018

Dějiny prostituce I. - Starý Orient, Egypt, Izrael, Řecko Dějiny prostituce I. - Starý Orient, Egypt, Izrael, Řecko Paul Lacroix

Bylo vydáno celkem 8 dílů, řazených za sebou chronologicky. Tyto vycházely i v češtině, v létech 1924-6.

25.02.2018

Alfíkovy trampoty Alfíkovy trampoty Gerhard Holtz-Baumert

Takový DDR-Bořík. Už si to moc nepamatuju, ale našel jsem ten sešit ve svojí knihovně.

10.02.2018