Dějiny CIA

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V zajetí vlastních iluzí. Tim Weiner je reportér listu New York Times. Má za sebou tři knihy a Pullitzerovu cenu za jednu z nich. Už v prvních dvou - Bianko šek (o černých fondech Pentagonu) a Zrada (o případu amerického špiona Aldricha Amese) - se pouštěl na velmi horkou půdu. V zatím poslední své knize, věnované dějinám CIA, vydané v r. 2007, v této tradici pokračuje. Psát dějiny jakékoli tajné služby je krajně nesnadné. Oficiálních údajů se zveřejňuje co možná nejméně, a to ještě co možná nic neříkajících, o to víc však je nepodložených dohadů, fám a různých "zaručených pravd". Historik je tedy odkázán kromě pramenů zejména na osobní svědectví zúčastněných. Autor této knihy sám uvádí, že byl nucen přečíst přes padesát tisíc dokumentů z archivů CIA, Bílého domu a ministerstva zahraničí, ale navíc musel získat přes dva tisíce vyjádření pracovníků tajné služby, vojáků a diplomatů. Šedesátiletou historii CIA od roku 1945 do roku 2007 autor rozčlenil do padesáti oddílů seskupených do šesti kapitol podle jednotlivých prezidentských období....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140041/dejiny-cia-UIT-140041.jpg 4.810
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Argo
Orig. název:

The History of the CIA (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Dějiny CIA

Petr Dudek
05. ledna

Asi nejhorší kniha, jakou jsem z Edice ZIP četl. Ne z hlediska faktů, posledních více než sto stránek jsou poznámky a zdroje. Ale autor je až příliš kritický, popisuje téměř výhradně nezdary a kniha tak vyznívá neuvěřitelně - zkrátka nebudete věřit, že je možné, aby instituce, která je tak zoufale špatná, dokázala tak dlouho existovat. To myslím pouze z hlediska celkového vyznění knihy.
Jinak jde o klasický ZIP - kniha je čtivě napsaná a neskutečně ozdrojovaná (autor osobně mluvil s naprostou většinou ředitelů CIA). Budete věřit, že to všechno je pravda. Ale ne celá pravda.


Štítky

CIA

Autor knihy

Tim Weiner

Tim Weiner
americká, 1957

Kniha Dějiny CIA je:

v Přečtených11x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst19x
v Chci si koupit6x