Ninie Ninie komentáře u knih

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Nenadchne, neurazí. Kniha pro volné odpoledne nebo pro čekání na vlak. Jediné, co se mi líbilo, byl nový pohled na Draculu.

14.11.2014 3 z 5

Soumrak bohů - Severské mýty a báje Soumrak bohů - Severské mýty a báje Helena Kadečková

Miluju mytologii, ať je jakákoli a tahle kniha mě velice zaujala, protože mi představila svět severských bájí, který jsem znala spíše jen z filmu Thor. Zde jsem pochopila souvislosti a přiznám se, knihu jsem hltala :)

Drašar Drašar Teréza Nováková

Místy mě kniha nudila (hlavně v době studií Justina), ale příběh sám o sobě je dobrý.

Tatínek není k zahození Tatínek není k zahození Arnošt Goldflam

Atypické pohádky pro unavené maminky - tatínek tímhle zaručeně pobaví děti a dámy si odpočinou!

14.11.2014 4 z 5

Frantina Frantina Karolina Světlá (p)

Narozdíl od Kříže u potoka, kterým jsem se musela prolouskat, aby mi trochu ulpěl v hlavě, takhle kniha mš hned vhodila do děje. Je to velice čtivé, každý by chtěl poznat příběh ptáčníkovy dcery. Moc se mi to líbilo, ale tuhle knihu spíše náročnějším čtenářům, kterí mají rádi staré knihy.

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Román plný bezstarostnosti a nadpřirozena. Velice mě to uchvátilo a měla jsem touho to nejrychleji přečít, jen abych se dozvěděla, jak to vlastně s Chloe dopadne. Je mi velice líto, že to zkončilo tak nešťastně, ale myslím, že tím "napřirozenem" (zmenšuje se pokoj, dřevo není tak lesklé, světlo není už tak zářivé) opravdu vnesl do příběhu to, jak si člověk připadá, když mu umírá někdo milý. Také mi příjde úžasné jak popsal posedlost Collikova přítele tím spisovatelem, což v dnešním světě se rovná bulvárním reportérům, kteří se honí pořád a neustále za nějakou senzací.
Zkrátka a dobře, tento román velice zapůsobil a doporučila bych ho! :)

14.11.2014 5 z 5

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

Upřímně, miluju seriál, miluju Carrie, ale tuhle postavu jsem si s tou úžasnou ženou prostě spojit nedokázala. Docela mě zklamala, tedy až na to, jak se seznámí na konci se Samanthou.... Tohle jen prostě klasický příběh pro teenagery, nikoliv pro ženy ve středním věku obdivující odvahu Carrie

Uzly a pomeranče Uzly a pomeranče Iva Procházková

Moc mě překvapil konec, podle mě si ty koně nezasloužili zemřít, ale na druhou stranu Iva Procházková podává obraz tak, aby vykreslila tvrdou realitu člověka, který potřebuje každou korunu a navíc se musí starat o mentálně retardovanou dceru. Velice dojemné a umně napsané :)