Nini650 Nini650 komentáře u knih

Musím se přidat k lidem, kteří příběh kritizují. Harryho příběhy miluju, kvůli Cursed child jsem se dokonce zakousla znovu do celé série a přišlo zklamání. Vztah Draca a Harryho, Delphine... Jakoze omlouvám se, ale myslím si, že autoři vážně nečetli originální story a vypadá to jako z pera (klávesnice) nějaké hloupé puberťačky. Sice musím uznat, že tak do 1/2 knihy byl příběh fajn, odpustila jsem jim ty stupidní dialogy a čekala jsem, jak se to vyvine dál. Do 3/4 příběhu to taky ještě šlo, ale pak se něco zvrhlo a to, co nasledovalo nakonec bylo něco strašného. Sama jsem se za to styděla a jen jsem doufala, že J.K. Rowling je pod tím podepsaná jen čirou náhodou. Přečteno za par hodin, ale to zklamání (hlavně veškerá zjištění o Delphi) mi zůstane na hodně dlouho...

02.12.2016 2 z 5

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Tuto knihu jsem četla několikrát a vždy mi pomohla překonat moje velká trápení... Je to krásně napsaná knížka nejen pro mladší čtenáře, ale i starší :)

24.05.2016 5 z 5

Ale jo... Jako oddechovka na poslouchání při práci.
Občas mě to nudilo a trochu jsem se v tom ztrácela, ale jinak je to výborně napsané a já se sama divila, že je ta dívka vlastně i realistická a co se jí děje by se mohlo stát reálné holčičce. Občas mi Trishy bylo hodně líto.

Nejvíc mě dostal až úplný konec, kdy jsem na knihu nahlédla z pohledu matky a skoro jsem měla slzy v očích.

06.10.2020 4 z 5

Zdráhavá nevěsta Zdráhavá nevěsta Jo Beverley

Tak tenhle díl byl zklamáním. Nevím, v co jsem doufala, ale určitě ne v toho. Začíná to slibně, dva lidé donucení k sňatku z rozumu, ale pak se to nejak uvrtlo. Beth mi pripadala jako inteligentní silná žena, ale postupně se hodně změnila, odložila své zásady a stala se z ní husička, přestože jsem do ní vkládala naděje. Ještě horší byl Lucien. Jeho chování jsem nerozuměla už vůbec. Chvili byl milý a okouzlující a vzápětí byl chladný a nebezpečný. Mnohdy neměl důvod být na Beth takový a ona se do něj přesto zamilovala. Postavy se však vyvíjí a v v případě Beth k horšímu v Lucienově k lepšímu. Nejhorší je konec a jejich chra na prostitutky a pasáky, v tu chvíli mi vadilo i chování Vévody. Jinak, jak už tu kdosi napsal, příběh Vévody a Vévodkyně v pozadí je smutný a romantický zároveň, podle mě lepší, než hlavní děj.

04.03.2017 3 z 5

Grim přízrak Grim přízrak Åsa Larsson

Po přečtení prvního dílu, jsem se nemohla dočkat, až se začtu i do toho druhého. Kniha přímo navazuje na předchozí díl a vysvětluje jeho konec.
Grim přízrak je rozhodně napínavější a temnější než první díl, který já osobně vnímám jako skvělý úvod. Místy jsem skoro nedýchala a snažila jsem se co nejrychleji dočíst, abych veděla, jak to dopadne a musím přiznat, že rozuzlení je nečekané, protože vše vypada úplně jinak než se zdá.
Druhý díl knihy jsem doslova nedokázala odlozit a přečetla jsem ji jedním dechem.
Už se nemůzu dočkat třetího a čtvrtého dílu... A těch zbylých šesti, které mají přijít... ;)

06.05.2015 5 z 5

Tregaronova dcera Tregaronova dcera Madeleine Brent (p)

Je to už třetí kniha od tohoto autora a přestože konstrukce příběhu je stále stejná (chudá dívka v nouzi zachrání staršího boháče, ten se jí z vděčnosti ujme a ona najednou žije v luxusu, ale stejně se musí vyrovnávat s nebezpečím ze své minulosti) vždy jsou napínavé a zábavné. Ani tento nebyl výjimkou. Cadi jsem si zamilovala, stejně jako uz předtím Jani (Ostříži panství) a Casey (Prokletí minulosti) a brzy jsem začala citit to, co ona. Nedůvěřovala jsem stejným lidem a dokonce jsem si stejně jako ona vysvětlovala některé "náhody" ;) Poslední čtvrtinu knihy jsem četla dokonce se zatajeným dechem a čekala jsem, jak to celé dopadne, po předchozích zkušenostech jsem to už tušila, ale stále me některé věci překvapily. Ale jen jedna otázka mi od začátku až do konce vrtala hlavou: Je Lucian ten hodný, nebo ten zly?

08.06.2017 4 z 5

Smluvený sňatek Smluvený sňatek Jo Beverley

Krásná kniha, moc jsem si čtení užila i když mi občas vadila Eleanor a její sklon rychle odpouštět. Zamilovala se do něj a ja netuším proč vlastně a svému muži až moc důvěřovala a to se jí vymstilo. Líbilo se mi její chování pouze na konci. Nicholasovo chování pro me bylo ještě zvláštnější, ale člověk si brzy uvědomí, že on takový je, vůdčí a hlavně nechtěl své nechtěné ženě ublížit víc, než už jí ublíženo bylo. Také jsem si ho zamilovala i když mi moc vadilo, jak se do všeho vrhal po hlavě a chtěl mít vše pod kontrolou. V celku je to ale milý a příjemný příběh, těším se na osudy dalších Rebelů a také na odkazy na tyto dva manželé.

04.03.2017 4 z 5

Andělská nevěsta Andělská nevěsta Jo Beverley

Třetí kniha ze série Rebelů mě nadchla. Myslela jsem, že příběh Nicolase a Eleanor nic nepřekoná, ale omlyl. U téhle knihy jsem se bavila víc, než u předchozích dvou. Judith na mě působila dojmem pravé matky, praktická žena, která si přeje jen to nejlepší pro své děti. Rozuměla jsem jejím obávám vic, než jiným hrdinkám. Judith ani není žádná mladinká dívenka, ale dospělá žena, a dokázala si poradit v určitých pasážích o dost lepe. I ta intimní nezkušenost byla milá, lepší než číst o panně... Asi jsem už dospěla, ale tento příběh se mi líbil, kromě malé předvídatelnosti postav se příběh vyvíjí slibně, není nouze o napínavé zvraty :) tento díl vřele doporučuji :)

04.03.2017 5 z 5

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

Na knížku jsem narazila v knihkupectví a docela me zaujalo, jak samu sebe hodnotí jako nejočekávanější debut roku a série, a tak, když jsem ji viděla v knihovně, musela jsem si ji přečíst. Kniha mě brzy vtáhla do děje natolik, že jsem ji měla během chvilky přečtenou a litovala jsem, že jsem si nepučila oba díly najednou a musela jsem čekat celý den na pokračování... Kniha mi potvrdila vše, co o sobě hlásá... Vřele doporučuji. (Nikoli však bez připraveného druhého dílu, abyste nemuseli jako já čekat, co se vlastně stane) ;)

06.05.2015 5 z 5