NikoušekB NikoušekB komentáře u knih

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Ooo to byla krása! Už se mě z knihovny vábí další dva díly! Nemůžu se dočkat...

13.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příběh nemá začátek, ani konec. Nemá děj. Nemá smysl.
Po Bábovkách, které se mi líbily, jsem měla asi přehnaná očekávání. K super knize, bohužel, nestačí zajímavý přebal, pěkný obal a příjmení. S další knihou od autorky se budu dlouho rozmýšlet!

07.01.2019 odpad!

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Velmi mile mě kniha překvapila! Ze série s Harrym tento díl hodnotím jako jeden z nejlepších!

20.12.2017 5 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

".. Pod chodidly mi zakřupal rozházený štěrk a mně to udělalo zvláštně dobře po sluchu."
~~ Je to tak uvěřitelné. Celá kniha je psána takhle lehce až jakoby obyčejně a o to je to lepší! Ten krásný zvuk pod botama křupajícího štěrku, já to miluju, nutí mě kousat se zevnitř do tváří
"...on je něco jako slunce za mraky. Ač není vidět...."
"Nesni o tom - začni to!"
"Mnoho lidí by se mělo naučit tančit! A mluvit jen když zapomenou kroky.
"Všechno v životě se dá zapomenout, jenom láska ne."
Je to jedna z těch knih, které jsou Na První Pohled. Obálka je prostě perfektní. Neustále ji musím hladit a přejíždět po písmenech.
Každá kapitola má opět svůj vlastní citát a to miluju!
~ Ne, náhody neexistují!
Fakt nejde nemilovat Bena! Kdyby se mě někdo zeptal, s jakou knižní postavou bych šla na kafe, byl by to jednoznačně Ben! Takže se Nele vůbec nedivím..
Nejlepší kniha posledních dvou let! A to nepřeháním!
Radost, smutek, slzy, husí kůže... nejčistší forma lásky, co jsem kdy četla! Kniha po okraj plná emocí a tak hlubokých a skutečných citů, že to prostě prožíváte s nimi! Nemáte na vybranou.
Dočetla jsem a je mi smutno.

28.08.2023 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Na začátku mne kniha opravdu bavila. Během čtení jsem se musela asi dvakrát přemluvit, abych ve čtení vůbec pokračovala. Nicméně jsem ráda, že jsem knihu dočetla a to jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené. Nikde žádná akce, žádný prostor pro vlastní předpoklad budoucích událostí - všechno naprosto předvídatelné. Neustále návštěvy, čajíčky, přemítání o tom, kdo koho vlastně miluje.. sáhodlouhé monology či myšlenkové pochody doslova o ničem. Některé postavy tak protivné, až hrůza. Nikdo v ničem nijak extra nevynikal ani nezaujal.. řadím do pomyslné poličky "knihy, které jsem prostě jen tak přečetla" ... Od autorky jsem nečetla všechny knihy, ale tato rozhodně nepatří k vrcholům jejího umění.

15.03.2019 2 z 5

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Ano, opravdu pohádka... Nechápu Helenku, nechápu ani Ríšu ... Ale čtení pěkné, krásný český jazyk opět nezklamal

07.02.2018 3 z 5

Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Rosemary má děťátko / Stepfordské paničky Ira Levin

Musela jsem dát 4*.. Rosemary absolutní paráda, hrozně jsem se do toho začetla - super. Ovšem Stepfordské paničky... Čekala jsem víc!

26.08.2017 4 z 5

Dokonalá matka je mýtus Dokonalá matka je mýtus Virginie Duplessy

No...třeba to někdy dočtu do konce! Vzala jsem si to jako četbu do porodnice, čekala jsem, že to bude vtipné (soudila jsem dle obalu, který se mi líbil), možná ironické s dávkou sarkasmu! Myslela jsem si, že tam najdu nějaké užitečné tipy, jak se z toho nezbláznit... bohužel jsem se nedočkala ničeho! Nedoporučila bych knihu ani jako dárek!

17.05.2019 odpad!

Senzační sbírka zvířat doktora Proktora Senzační sbírka zvířat doktora Proktora Jo Nesbø

Říká se: nesuď knihu podle obalu - a tento se mi opravu líbil, je propracovaný a lákavý, hezký. Je to přesný opak toho, co můžeme najít v knize.
Je to první doplňková kniha, která se mi nelíbí, jsem z ní zklamaná a vřele ji nedoporučuji a už vůbec ne jako dárek pro děti! Kdybych tuto knihu dostala jako malá, tak nespím celý rok!

27.06.2018 2 z 5

Tomáš Garrigue Masaryk: Myslitel a prezident Tomáš Garrigue Masaryk: Myslitel a prezident František Emmert

Tak krásná kniha by to byla!! O úžasné osobě.. Ale když je v takovéto knize doslova na každé straně chyba...to je opravdu hodně smutné!! Proto takové hodnocení - je mi líto!

09.03.2018 2 z 5

Do dívčích let Do dívčích let Pavla Moudrá

No... začala jsem druhým dílem ze tří... Nechápu proč, ani jak se to stalo... nicméně nevadí, protože se k prvnímu ani třetímu dílu nedostanu. Neoslovilo mě to.

23.01.2020 2 z 5

Pohádka za pohádkou Pohádka za pohádkou Peter Haddock

Klasické pohádky doprovázené krásnými ilustracemi, které zaujmou i nejmenší (syn, 7 měsíců má skvěle našlápnuto na čtenářskou dráhu!).

10.12.2019 5 z 5

Tři česká romaneta Tři česká romaneta Jakub Arbes

Svatý Xaverius a Smaragdový příboj vynikající, čtivé a poutavé. Experiment mi dal zabrat a neměla jsem z toho asi žádný pocit.

18.09.2019 4 z 5

Už umím číst! Už umím číst! Terry Dinning

Miluji tuto knihu od té doby, co mi ji dědeček prvně četl (a že mi ji musel číst x-krát za rok)! Krásná kniha, krásné příběhy (4, podle ročních období) a krásné doplňující ilustrace. Pro mě nejen kniha, ale velká vzpomínka, jedna z nejmilovanějších!

10.06.2018 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Super :-) víc akce, větší dobrodružství, větší zábava :-D Kdo by to byl řekl, že se Líza s Bulíke seznámí s Napoleonem a Johankou z Arku?! :-D Krása :-D

21.02.2018 3 z 5

Dračí princezna Dračí princezna Eliška Richterová

Jelikož jsem si na internetu nehledala žádné recenze před četbou, ani po ní, protože jsem chtěla mít absolutně nezaujatý názor, tak jsem neměla přehnaná očekávání. Je to autorčina prvotina a tak.. ale o to více mě kniha dostala! Nápad skvělý. Postavy jsou super. Prostředí krásné. Miluju draky a tohle je tedy něco přímo pro mě. Styl je ještě trochu "nejistý", abych tak řekla, ale to přejde s dalším dílem a dalšími knihami :) Až se autorka "vypíše" tak to bude ještě víc super, i tak to stojí za to! Těším se na další pokračování a další knihy této mladičké autorky!

16.02.2018 5 z 5