nikolma254 nikolma254 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Asi nechápu, jak někdo nemůže mít tuhle kouzelnou sérii rád :) Vždycky se k ní ráda vracím. Rowlingovou prostě nikdo netrumfne. Ať je jaká je, tohle se jí povedlo a nenávratně se zapsala do historie.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

M.I.L.U.J.U.
Víc snad ani nemusím dodávat :)

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

Po letech jsem si dala rereading a rozhodně nelituju! Autorka je prostě klasika klasik. Druhý díl byl klasicky velmi frustrující, ale třetí můj nejoblíbenější jsem si užila na maximum! Pavel je prostě miláček a líbí se mi vývoj Radky. V nejbližší době se musím vrhnout i na ostatní autorčiny knížky, ale takhle série asi vždycky zůstane má oblíbená.

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Takové milounké. Je to vlastně plné klišé, ale v tomhle případě mi to ani nijak neva. Rozhodně se vrhnu i na další díly :)

29.05.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Trošičku předvídatelné. Skutečně někoho ten zvrat na konci překvapil? Ale docela se mi to líbilo, bylo to cute a prostředí věznice zajímavé. Jsem zvědavá na druhý díl :)

04.10.2022 4 z 5

Náhradní princ Náhradní princ Lenka Lanczová

Asi nejvtipnější kniha od autorky! Takhle jsem se dlouho nezasmála. Jakub je slaďoušek a Jana velmi sympatická. Zápletka neobvyklá a zajímavá. Jedna z nejlepších knih autorky!

02.06.2022 5 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

Jsem jediná, kdo fandil Tomášovi? :D Doufám, že ne. Ondra je taky super, ale Tomáš se mi prostě zamlouval chvilkami asi o něco víc :) I když se v prvním díle teda choval jako sobecký pitomec, o tom žádná! Každopádně kniha klasicky velmi čtivá, situace s bratry Koubkovými velmi napínavá a ten zvrat!!! Jednoznačně doporučuju!

02.06.2022 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Tohle asi úplně nebylo pro mě. Nesedla mi hrdinka, hrdina také nic moc, ale prostředí knihkupectví krásné.

29.05.2022 3 z 5

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Někdy neříkáme lidem pravdu, protože se bojíme, že by ji nepochopili. Že bychom o ně přišli. - Michaela Dopitová, Křídla vážky

Toto byla krásná kniha. Zanesla mě zpátky do mých let na střední škole. Autorce se povedlo zcela věrohodně zachytit toto školní prostředí i vztahy mezi postavami, ať už šlo o ty romantické nebo přátelské.

Líbilo se mi, že postavy nebyly černobílé. Všechny měly nějaké chyby, včetně Eleny, a o to realističtěji působily. Je sice pravda, že ve spoustě situacích bych se zachovala jinak, ale o tom to koneckonců je, o naší různorodosti, a já už jsem taky o nějaký ten pátek starší a zkušenější.

Elena je hodná nezkušená holka, která nikdy neměla žádný vztah s klukem, a vlastně ani s kamarádkou. Když se přestěhuje na Moravu, ihned naváže blízký kamarádský vztah s Jáchymem. Když se pak seznámí s Tadeášem, kterého Jáchym a její ostatní noví přátelé nemají z různých důvodů rádi, nechce o své nové kamarády (a taky první opravdové kamarády v životě nutno podotknout) přijít, a tak se zaplétá do pavučiny nepravd a zastírání. Vzniká nám tady tedy romantická linka tajné zakázané lásky, kterou jsem si moc užila.

Tadeáš je typický hajzlík, kterého jsme, aspoň jednou za život, potkali snad všichni. Má na škole špatnou pověst, ale jedna věc jsou školní pomluvy a druhá věc je pravda. Elena neví, čemu má věřit, ale rozhodne se ho poznat sama, namísto slepému důvěřování ostatním, což podle mě udělala správně.

Co musím opravdu vyzdvihnout, je čtivost. Kniha je skvěle napsaná, okamžitě vás vtáhne do děje a pustí až na konci. Další velké plus dávám za regionalismy, se kterými si autorka opravdu vyhrála, ať už se jedná o vtipné scénky, u kterých jsem se zasmála i nahlas, nebo o dialogy.

Konec mě překvapil, ale když jsem se nad tím zamyslela zpětně, tak vlastně ani ne (v pozitivním slova smyslu). Nechci vám to tady spoilerovat, ale skončilo to prostě přesně tak, jak mělo, i když autorka zanechala pár nevysvětlených otázek. Jak jsem ale pochopila, bylo to záměrně, jelikož se peče druhý díl, na který se moc moc těším a rozhodně se do něj s chutí pustím :-)

15.05.2023 5 z 5