neurochirurg neurochirurg komentáře u knih

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Roman Bureš to zase dokázal. Znovu vzal stokrát omleté téma a zpracoval ho naprosto originálně. Povedlo se mu to s cestování časem, s peklem a teď i s apokalypsou. Pro mě jeden z nejoriginálnějších spisovatelů české scény.

03.05.2021 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Geniální taškařice, která v sobě skrývá mnohem víc pravdy než kdejaké hlubokomyslné nudné veledílo, které se bere moc vážně. Někdo je z knihy nadšený, ale dá jen tři hvězdy? Proč? To že se u knihy směju nahlas, ji přeci nijak nesnižuje. Pět hvězd a basta!

29.08.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Královsky jsem se bavil! Kniha pěkně šlape už od první stránky. Příběh je nepředvídatelný, a i když jsem občas tušil, jakým směrem se bude vyvíjet, těšil jsem se na to, až k tomu dojde. Sprostá slova asi tři, takže nic, nad čím bych omdléval. Také moc nerozumím těm komentářům, které shazují romantickou linii, která je za prvé naprosto podružná a za druhé decentní. Někteří čtenáři se tady tváří, že láska (třeba i na bitevním poli) do našich životů nepatří. Navíc ta romantika měla zcela zásadní důvod. Pro mě nejlepší sci-fi roku.

12.12.2016 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Fantasy ala King. Mistr má takové sebevědomí a takový respekt, že si fantasy napíše prostě po svém. Stejně jako si předtím napsal po svém pohádku nebo později detektivku. A jelikož jsem jeho velký fanda, jeho způsob vyprávění fantasy příběhu mi naprosto vyhovuje. Skvěle propracovaný svět Temné věže, skvělé postavy, skvělý „velký“ příběh přesahující několik světů. Dlouhé dny a příjemné noci, say Kingu!

12.12.2016 5 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Napíšeme jak jsme vnitřně rozdrásaní, budem o tom hodně a hlavně rozvlekle mluvit a najdeme si nějakého kritika, který to označí za událost 21. století a penízky se jenom pohrnou. No a co že je to nuda?

05.02.2017 2 z 5

Zničí nás klima nebo boj s klimatem? Zničí nás klima nebo boj s klimatem? Václav Klaus

97% vědců se přiklání k názoru, že klimatické změny způsobuje člověk. Zbylá 3% jsou však slyšet stejně hlasitě. Jsou totiž prokazatelně placeni z peněz ropných a plynařských lobbystů. Mezi ně zřejmě patří i tenhle člověk, který si ty svoje bludy vymýšlí nebo mu je někdo píše, těžko říct. Zkoušel jsem ty jeho názory strávit, ale nedokázal jsem to. Nedočteno.

07.06.2017 odpad!

Pod vodou Pod vodou Juli Zeh

Pomalý, ale silný psychothriller. Úsporná kniha plná zneklidňujících postav, které ne vždy říkají celou pravdu. Plná manipulací a skrytých vin a obětí, přidanou hodnotou je, že vlastně nevíte, co se doopravdy stalo. Aktéři sice nejsou dvakrát sympatičtí, ale bezvadně vykreslení. Kniha, u které musíte neustále zapojovat hlavu, a takové čtení já mám rád. Moc jsem nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen!

09.12.2016 5 z 5

Doma lidé umírají Doma lidé umírají Jarmila Loukotková

Krásná kniha. Pomalá a rozvážná, se skvělými popisy. Doslova vás vtáhne do Říma, do luxusních paláců i do špinavých uliček Subury. Paní Loukotková uměla o Římu psát, jako by tam skutečně žila.

08.01.2017 5 z 5