nervy nervy komentáře u knih

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Párala jsem četla v období puberty - byl to jediný spisovatel za komančů tak oblíbený, že i v knihovně byl na jeho knihy pořadník.
Tato kniha mi přijde dodnes jako jedna z jeho nejlepších. Film byl taky dobrý (nejlepší byl O. Vetchý), viděla jsem ho nedávno a tím si i uvědomila, že už ani ostatní Páralovy knihy mě moc nelákají.

Ostrov Ostrov Robert Merle

Kniha dává jasný důkaz, že Utopie nemůže existovat. Je mi to líto!

16.02.2012 4 z 5

Madrapur Madrapur Robert Merle

Dobrá kniha o tom, co s lidmi udělá panika a nejistota, jak se ukáže jejich pravé já.

16.02.2012 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Krásné balady, mimochodem, miluju zfilmovanou Kytici, naprosto jsem si nedokázala představit, jak by bylo možné něco takového zfilmovat - a povedlo se, ta děsivá mrazivá atmosféra zůstala i ve filmu, taky ta elegičnost, barevnost.

16.02.2012 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla ještě za komančů a v té době opravdu působila jako zjevení, vždyť v té době se malinko přiznávalo, že někteří lidi něco čuchají, co jim možná způsobí divoké sny a jistojistě smrt. A teď naprosto naturalistický příběh o dívce, o její strmé cestě dolů, se všemi hnusy, co k fetu patří. Možná díky téhle knížce jsem nikdy nezkusila ani trávu.

Do posledního dechu Do posledního dechu Luis Buñuel

I když tento člověk ani surrealismus nepatří mezi to, co vyhledávám, v knize je několik hlubokých pravd, které stojí za to. Celkově je to zajímavá kniha - o určité době a smýšlení lidí, kteří jsou slavní.

Škorpion Škorpion Radoslav Nenadál

zvláštní kniha o zvláštních lidech
Povídka se stejným názvem jako kniha vypráví o dospělém synovi, který bydlí u matky, vztahy jsou tak pokroucené, že se dá mluvit spíš o nenávisti, závislosti, ke konci to skoro vypadá na vraždu, o lásce však ne.
Další povídka o mamince s dospělou postiženou dcerou je spíš pohlazením po duši - tady se máma obětovala a i když se někdy pěkně pohádají, pořád se opravdu mají rády.
Všechny povídky jsou napsány se zvláštním pochopením, vcítěním se do různých typů lidí i jejich osudů.

Baba Baba Václav Prokůpek

Krásná i když moc smutná knížka.... doporučuji jako očistnou terapii, asi půlku propláčete a pak Vám bude líp :)

13.02.2012