Škorpion

Škorpion https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17364/bmid_skorpion-17364.jpg 4 7 2

Soubor čtyř dějově odlišných próz spojuje navzájem téma osudové závislosti. I. próza "Bonbony pro Marcela" II. próza "Škorpión" III. próza "Dezý dezú" IV. próza "Obrubník" První 3 novely se zabývají problémem rodičů a dospělých lidí, jimiž rodičovské zásahy do života zdeformovaly vztah k ostatním lidem. Poslední próza líčí příběh vysokoškolského profesora, slušného člověka, který je vystaven střetnutí s tupou úřední mocí.... celý text

milan.krimsky
12.04.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, na to že byla vydána v r. 1990, tak je zde spousta odkazů na homosexualitu, řadil bych spíše do G/L literatury

nervy
16.02.2012 5 z 5

zvláštní kniha o zvláštních lidech
Povídka se stejným názvem jako kniha vypráví o dospělém synovi, který bydlí u matky, vztahy jsou tak pokroucené, že se dá mluvit spíš o nenávisti, závislosti, ke konci to skoro vypadá na vraždu, o lásce však ne.
Další povídka o mamince s dospělou postiženou dcerou je spíš pohlazením po duši - tady se máma obětovala a i když se někdy pěkně pohádají, pořád se opravdu mají rády.
Všechny povídky jsou napsány se zvláštním pochopením, vcítěním se do různých typů lidí i jejich osudů.