Nerianna Nerianna komentáře u knih

Akvárium - zábava pro děti Akvárium - zábava pro děti Ingo Koslowski

Knížku jsem si koupila pro sebe i jako dospělá, protože plánuji akvárium a jsem v tohle oboru začátečnice.
Mám i další knihy (z antikvariátu) a znám hodně odkazů po internetu, ale někdy je těžké si vybrat z hory informací.
Tahle útlá knížka vše důležité pěkně srozumitelně shrnuje bez zbytečně odborných názvů, můžu ji doporučit i dospělým co o akvaristice moc nevědí a chtějí někde začít. ;-)

28.12.2018 5 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Pěkná kniha a pro někoho netradiční pohled na zvířata.
Pro mě to bylo takové shrnutí, některá témata by si podle mě zasloužila aby autor zašel více "do hloubky"- ale to by asi bylo na delší knihu. Nu alespoň svou tloušťkou neodradí méně knihomolské čtenáře.
Pro mě není v knížce tak moc nového, ale zase někomu to může přinést nové informace a inspiraci k další četbě.

03.12.2018 4 z 5

Okultace a jiné povídky Okultace a jiné povídky Laird Barron

Povídky nejsou špatné, mají zajímavě vykreslenou atmosféru a nemůžu říct nic špatného, ale že by mne nějakou okouzlila nebo nadchla to se říct nedá.
Možná mě jen tento autor či kniha nesedli, některé povídky mi připadaly lepší, jiné slabší, u některých jsem se spíš nudila a čekala "co z toho vyleze".
Cítím to tak 50:50, přiklonila jsem se ke třem hvězdičkám, třeba si ji přečtu s odstupem a poupravím si názor.

31.10.2017 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Oblíbená kniha, musela jsem si ji pořídit domů a ráda se k ní vracím ;)
Jak ráda bych se podívala do Podlondýna! ;)

01.08.2017 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Jako malé se mi kniha moc líbila a možná i díky ní mám ráda kočkovité šelmy;)
Jako starší jsem od babičky pod stromeček dostala svůj vlastní výtisk a přečetla si tak nezkrácenou verzi.
Možná si ji brzy přečtu znova ;)

01.08.2017 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Jak píše níže HanaMalina, po přečtení knihy mám chuť se do vily podívat a také si o vileTugenhat zjistit další informace, jak to bylo doopravdy.
Přiznám se, že mě osobně některé části úplně nebavily, ale i když to není úplně "můj šálek čaje" tak je čtivá a zajímavá a zato jiné části krásně popisují vilu i to co se dělo v minulosti Brně, až mám pocit, že jsem tam byla.;)

01.08.2017 4 z 5