Natyyy4444 Natyyy4444 komentáře u knih

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Asi jako všichni jsem viděla nejdříve filmové zpracování.Ze zvědavosti jsem se pustila do knižní verze,což se nedá vůbec srovnávat! Knižní verze je vždycky lepší,než filmové zpracování,to mi nikdo nevymluví.U Stmívání jsem byla nadšená,ale i překvapená,že tam tolik věcí jinak,ale i věcí co ve filmu nebylo.Knížka už je lepší,protože tam popisuje svoje pocity,co teď prožívá a co teď cítí.A také mi přijde,že v knížce dává Edward více najevo co cítí k Belle,více spolu mluví o rodině atd.Prostě dokonalá.Jsem zvědavá jaký rozdíly budou mít další díly.

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ze začátku se mi do ní nechtělo,pořád jsem jí odkládala,ale řekla jsem si "Tak si jí přečtu,ať to mám za sebou".Vůbec jsem nechápala,proč jsem byla tak pitomá a odkládala jsem jí! Do té knížky jsem se přímo vžila,prožívala jsem všechno to,co prožívala Diana a Matthew.Prostě je vážně úžasná! Knížku jsem měla přečtenou za 5 dní,neustále jsem četla a četla a ještě,že jsem měla doma i druhý díl Stín noci.Když jsem zjistila,že je ještě třetí díl a že není přeložený,docela mě to naštvalo,protože jak první,tak druhý díl skončil úplně otevřeně.Hrozně se těším až vyjde třetí díl,protože tohle je moje nejoblíbenější trilologie.Jak se Diana a Matthew poznávají,tak je mi Matthew ze začátku nesympatický,ale to hned přejde,jak jí začne chránit.Knížka je zajímavá také tím,že jsou oba dospělí a ne šesnáctiletí a osmnáctiletí puberťáci.Celou knížku jsem četla jedním dechem,hltala jsem každou řádku,každé slovo,dočetla jsem jí asi ve tři hodiny ráno a ještě do rána mi to nedalo spát,jak to asi skončí.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka Než jsem tě poznala je dokonalá! První knížka od autorky,kterou jsem četla je Poslední dopis od tvé lásky,která mě velice nadchla! Tak jsem zkusila i druhou knížku,opět nezklamala. Na konci musím přiznat mi ukáply jedna i více slz,myslela jsem že to dopadne jinak,že nakonec zůstane naživu,ale ono nic. Pořád jsem v to tak trochu doufala,i když jsem už byla na konci,ale marně. Některé kapitoly jsem přímo hltala a některé naopak mě nudily,ale jaký má autorka styl psaní,musím ocenit,protože je úžasný! Určitě si přečtu i Stříbrnou zátoku! A už se těším na další knížku Dívku,kterou jsi opustil.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Třetí knížka od Johna mě velice nadchla! Aljaška byla svá a nebála se říct co má zrovna na jazyku,ale dost mě překvapilo,že nakonec zemřela.Od Johna Greena asi nejvíc povedená knížka.

Papírová města Papírová města John Green

Byla to nádherná,napínavá knížka,tak jako všechny od Johna.Od Johna Greena mám všechny knížky,ale asi nejvíc se mi líbila Hledání Aljašky.Papírová města jsem od něj četla jako druhou knížku (první byly Hvězdy nám nepřály),ale zklamalo mě,že Q a Margo nebyli spolu.Jinak kniha se mi velmi líbila a určitě se k ní někdy vrát,proto plný počet.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tato kniha mne přímo uchvátila.Jak se Jenny a Antohny milovali,ale tak upřímnou láskou,že dneska se to už nevidí.Četla jsem jí jedním dechem,pro mě byla nádherná a proto dávám plný počet.