NaTuLdA NaTuLdA komentáře u knih

Balerína Balerína Gabriel Barylli

Někdy jsem se až znechucovala z těch úchylností, příběh možná trochu tuctový, ale čtivý se zajímavým závěrem :)

Zrcadlový obraz Zrcadlový obraz Danielle Steel

Jediná kniha, kterou jsem od autorky četla, ale příběh strhující, ámět skvělý a ještě lépe napsáno :)

Šafránčin anděl Šafránčin anděl Hilary McKay

Tato kniha mě bavila ze všech čtyř nejvíc, připadala mi kouzelná, ten příběh okouzlující :)

Indigo a hvězdy Indigo a hvězdy Hilary McKay

vzpomínám si, že jsem tehdy nevěděla jaká barva je indigo a všech jsme se musela zeptat :D Sága těchto knih je velice dobře napsaná, i kyyž nevím, co bych si myslela po přečtení ted :)

Zlata u oltáře Zlata u oltáře Hilary McKay

pro děti skvělé počtení, hltala jsem to plnými doušky :)

Permanentní Růža Permanentní Růža Hilary McKay

Pamatuju si, jak jsem ji kdysi četla, dnes by mě už asi nebavila, ale asi ve svých 9 letech jsme ji měla hodně ráda :)

03.07.2012

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Zajímavý příběh z dřívější doby, díky takovým knihám si to dokážu o hodně lépe představit. pěkné :)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Opravdu skvělý nápad, některé pasáže mě trochu nebavili, ale zbytek nadchl :)

Katyně Katyně Pavel Kohout

Zprvu mě kniha bavila, ale pak mě začínala nudit, nápad se nemůže upřít, ale chtělo by to lepší zpracování.

03.07.2012 2 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Začátek knihy byl opravdu úchvatný, ale postupem se začala kvalita zhoršovat, vyzní to možná divně, ale čekala jsem erotické pasáže, myšlenky Humberta, co to pro něj znamená. Ale dostalo se mi jen popisu cestování. I Přesto se mi kniha líbila, velice originální nápad.

03.07.2012 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Lanczovky už nečtu delší dobu, jaksi mě toto období přešlo, ale tento díl se mi líbil nejvíc :)

Salin dar - Matčin příběh Salin dar - Matčin příběh Ann Kirschner

V knize mi chyběly popisy, co se dělo v táboře, záběry utrpení, vlastně to bylo jen o jejím soukromém životě- takže mě to příliš nenadchlo.

04.06.2012

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Popisné kapitoly je nutno přeskočit, neboť to začne nudit. I začátek knížky nebyl (pro mě) nejzábavnější, ale přibližně na 120 stránce mě knížka vtáhla, velice dobře popsány rozdíly mezi obyvateli :)

04.02.2012