natalusak natalusak komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Před několika měsíci jsem narazila na knížku Smrtka. Všichni o ni mluvili a vychvalovali. Nemohla jsem uvěřit, že by byla tak dobrá (dobrá je slabé slovo), jak ostatní říkají. Knihu jsem si tedy koupila a přečetla.

DAMY A PÁNOVÉ, neskutečná knížka! Opravdu nemám slov.

Hlavní hrdinové jsou velmi příjemní, po první stránce mne kniha uchvátila a do dvou dnů byla přečtena. Kniha je velmi výjimečná a není divu, že má tak skvělé hodnocení. NEALE klobouk dolů. Každou kapitolou přišel zvrat, nové informace a nečekané vyvíjení děje. Kniha se nedá předvídat a až do samého konkláve jsem byla napjatá, kdo uspěje. NIMBUS již vyšel, a proto se na nějak už těším. Kdyby šlo dát víc než 5 hvězdiček, udělala bych to.

SMRTKU JSEM TEDY ZAŘADILA MEZI NEJLEPŠÍ KNIHY, KTERÉ JSEM ZATÍM PŘEČETLA.

01.06.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

OBSAHUJE SPOILERY

Když jsem zjistila, že vychází nová kniha od Colleen, byla jsem natěšená a musela jsem si ji koupit, ačkoliv jsem od ní předešle četla jen Odvrácenou tvář lásky, která mě nadchla, což se ale o Námi to končí nedá říct. Začátek knihy i průběh knihy byl nádherný - poznání na střeše, opakované setkání po delší době. Knihu jsem si užívala, jak jen to jde, dokud nepřišly první výbuchy Rylea a pozdější uhození. Zde pro mne Ryle skončil a znechutil se mi. Dočetla jsem knihu jen z důvodu Atlase - prolínání příběhu minulostí se současnosti, kdy se opět s hlavní hrdinkou setkali.

Je možné, že jsem ještě mladá a knížku hodnotím jinak, než lidé okolo mě, se zaměřením na domácí násilí.
Proto nechci knihu hned zavrhnout a nedoporučovat pro všechny, zřejmě budu muset ještě chvilku počkat.

01.06.2019 2 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

MOŽNÉ SPOILERY

Neskutečně nádherná kniha. Zde je vidět, jak tenká hranice je mezi láskou a nenávistí.

Než jsem knihu četla, prostudovala jsem si hodnocení a komentáře bez spoilerů. Hodně lidí komentovalo fakt, že už hned ze začátku věděli, kdo její anonymní dopisovač je. Já jsem se zřejmě nechala unést dějem a Lukasem, že jsem se jen modlila, ať je to on. Ke konci knihy jsem však více než ráda, že to dopadlo tak, jak dopadlo.

Líbil se mi nápad knihy, její jednoduchost i pro relaxaci. (Ne, že by mi dala ta kniha spát, jelikož jsem stále dumala nad tím, kdo to může být.) Ještě se mi nestalo u knih, že s těžkým srdcem v nočních hodinách jsem se ji musela vzdávat pro svůj spánek. Ale těšila jsem se na další den, až si ji přečtu. Nenapadlo mě, že bude přečtena za 2 dny..

Kniha se stala jednou z knih, která mi bude dlouho zanechána v srdci a budu se k ni ráda vracet.

Za mě patří mezi 6 nejlepších knih, co jsem doposud četla.

22.07.2019 5 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Pokud milujete Deník princezny, je to Váš šálek kávy. Samozřejmě v knize nechybí ani tak trošku více té erotiky.

Když jsem se dozvěděla, že existuje kniha, která má podobné téma, jako byl deník princezny, nedalo mi to a knihu jsem si musela koupit.

Pro mne se právě ověřila teorie - NESUĎ KNIHU PODLE OBALU. Obálka mne z prvu moc nezaujala, ale uvnitř knihy je to neskutečný příběh. Čtivý, jednoduchý k oddechnutí, romantický.

Neskutečně jsem hltala prince Alexe. Každé jeho gesta, které udělal.

Jen mohu doporučit!

20.07.2019 5 z 5

Síla hotentota Síla hotentota Petr Kovařík

Hodnocení:

Jako první musím okomentovat obálku knihy, která je neskutečně nádherná!

Už v úvodním slově a prologu autora jsem se shodla s mnoha jeho myšlenkami. Měla jsem pocit, že mi mluví z duše. Myslím si, že ta kniha je přesně to, co jsem potřebovala, abych si uvědomila, co chci v životě dál dělat. Chci budovat a dávat.

Pokud máte před sebou křižovatku života, na které se musíte rozhodnout pro jakou životní cestu se vydat, přečtěte si Sílu hotentota. Stačí vám i jen prvních pár stran a pochopíte to. Ať už jste na křižovatce vybrání střední školy, vysoké školy nebo vašeho budoucího povolání, bude to stát za to.

Všechny začátky jsou těžké. Každý se jednou ocitl v nulté fázi – kdy máme prozatím nesplněné sny, které se dají vyplnit. Musíme hlavně udělat ten první krok a nebát se. Podle knihy je mnoho fázi v životě. Já se ocitám ve fázi První – hledání. A nemohu se dočkat, až se posunu dál.

Můžu s čistým svědomím říct, že Síla hotentota může motivovat hodně lidí a dát jim tu oporu. Když si opět nebudu v životě věřit, knihu si rozhodně přečtu.

Děkuji za možnost přečtení.

12.03.2021

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

NEOBSAHUJE SPOILERY

S jistotou musím přiznat, že z knihy jsem byla zklamaná. Čekala jsem něco víc, ačkoliv jsem zvyklá číst sci-fi příběhy, tento mi připadal jako nepovedeně napsaný příběh čtrnáctiletou dívkou na Wattpadu. Začátek příběhu se mi líbil, i když jsem měla smíšené pocity. Postupem času šel můj zájem o pokračování v příběhu do kytek.

Na celé věci mne iritovala jedna věc. Když lidé, ať už to byl Eric, či jiní jmenovaní v příběhu, po každé důležité větě, která dávala nové informace, hlavní hrdinka odpoveděla suše: ,,AHA." Díky tomu u mne knížka klesla.

Je možné, že knihu bude bavit jiné čtenáře, u mne tedy neuspěla.

01.06.2019 2 z 5