N10Tikky N10Tikky komentáře u knih

Skrz kámen a moře Skrz kámen a moře Barb Hendee

Nuda, nuda, nelogický, na konci se aspoň dozvíte, proč jste četli prvních 6 knih. :(

08.06.2013 1 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Zklamání, velké zklamání... :( Doufal jsem, že završení bude velkolepé. Že když u druhýho dílu šla kvalita dolů, tak jen pro to, že si vše nechával autor(či autoři) na velké finále.
Místo velkého finále se však konala jen velká kravina. A i ty 3* dávám s přivřenýma očima. :(

21.03.2013 2 z 5

Stahovač Stahovač Neal Asher

Jak by asi vypadal dort pejska a kočičky, pokud by se dal jíst? Asi jako kniha Stahovač.

Neuvěřitelná spousta nápadů. Nechápu kam na to autor chodí. Jak ho to vůbec může napadnout? Nestačím se divit. :)

Ale takové množství nápadů má i své nevýhody, protože si často v knize navzájem odporují. Některá jednání postav tím pádem nedávají vůbec smysl. Dá se tak rozstřelit celý řetěz událostí, které tvoří jádro příběhu, A do postav zahrnuju i UI.

Nebudu spoilerovat, takže nebudu uvádět příklady. Autor asi málo využíval předčtenáře, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Pokud bych se od všeho oprostil a hodnotil nezaujatě, tak bych mohl dát maximálně ***. Ale já si tu spoustu nápadů fakt užíval a za tu ohromnou fantazii pod 4* nemůžu jít. :)

19.03.2013 4 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Řekl bych, že holky si můžou k mému hodnocení jednu až dvě hvězdy přidat. :)

12.03.2013 3 z 5

Příběh Zoe Příběh Zoe John Scalzi

Tak to mi fakt nepřijde normální. Po minulém dílu číst opět to samé... :(

08.03.2013 1 z 5

Poslední kolonie Poslední kolonie John Scalzi

Dost naivní příběh o obří konspiraci... :(

08.03.2013 3 z 5

Masky smrti Masky smrti Jim Butcher

Opět skvělá jízda se sympatickým hrdinou. Jen doufám, že rychlost vydávání dalších dílů se znatelně zrychlí. I při třech dílech ročně by trvalo několik let, než doženeme již vyšlá pokračování. :)

07.03.2013 5 z 5

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

Po výborném předchozím dílu je jasně vidět pokles v kvalitě. Ale zase je to furt lepší než Dlouhý černý úsvit.

06.03.2013 3 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Miroslav Žamboch

Konečně výborný díl od MŽ. :) Kdyby to tak byl u JFK standard.

Asi by měl přestat psát JWP. Minulý díl jsem hodnotil na 3* opravdu jen tak tak. A pokud bych měl "Na vlastní pěst" posuzovat pouze podle "Dlouhý černý úsvit", tak bych musel dát 5*.

04.03.2013 4 z 5

Dlouhý černý úsvit Dlouhý černý úsvit Jiří W. Procházka

Dávat vysoké hodnocení jen pro to, že jsou skoro všichni vyvražděni a asi to nikdo ze čtenářů nečekal? To fakt ne...
Na cestu do vlaku dobrý a doufejme, že další díl bude zase z těch lepších. :)

28.02.2013 2 z 5

Soumrak Camelotu Soumrak Camelotu Karolina Francová

Tak to byla v rámci téhle série pecka. Nechápu. Takovej zvrat u autora/ky se vidí málokdy. :)

Celý děj perfektně rozvíjí příběh JFK. Takhle to má vypadat. Doufám, že se dočkám více takových knížek.

Díky a jen tak dál... :)

22.02.2013 4 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Jaroslav A. Polák

Díl který řadím k tomu lepšímu v sérii. Vše šlape jak má. Jsou dodrženy reálie JFK universa a i když se závěr dal očekávat, tak napsané je to dobře. :)

22.02.2013 4 z 5

Budiž vám Měsíc lehký Budiž vám Měsíc lehký Josef Pecinovský

Bohužel se jedná pro mě o naprosto zbytečný díl... :( Pan Pecinovský si reálie JFK nastudoval. Bohužel se je pokusil rozvíjet.

Maurbyho efekt je naprostá kravina, kterou nelze logicky vysvětlit. Mám na mysli podle čeho funguje, nemyslím vysvětlení jak funguje. A když někdo takovou teorii začne rozvíjet, tak dostaneme kravinu na druhou...

Existenci efektu akceptuju, je na tom celá série postavená. Ale to co se děje v této knize na Měsíci, to opravdu přesáhlo mé nejhorší obavy...

22.02.2013 2 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Pro mě lepší než Asfalt... :)

11.02.2013 4 z 5

Povolání: Zaklínačka Povolání: Zaklínačka Olga Gromyko

Příběh nemá hlavu ani patu. Celé to tak nějak uplyne za přihlouplého žvatlání mentálně asi desetiletý dívky, která si o sobě myslí, jak je úžasně cool, jak je vtipná, jak všechno zvládne levou zadní a příběh jí to jen a jen potvrzuje

Ono to není napsáno špatně, když vynecháme obsah. Ale od knihy očekávám nejenom kvalitní formu, ale i obsah.

Pokud by to bylo označeno jako čtení pro děti, nejlépe malé dívky, tak je to OK. Ale kniha tak označená není. Proto mě mrzí, že mi bylo předloženo něco úplně jiného, než jsem očekával. A po svém utrpení při čtení nemohu jinak, než knize věnovat pouze 1*. :(

07.02.2013 1 z 5

Věk mloků Věk mloků Karolina Francová

Autorce bych doporučil zaměřit se na slovo logika. Zjistit co znamená a pak to aplikovat ve svých knihách... :(

První příběh se začínal slušně rozjíždět. Pak přišel přechod do jiné reality a tím to všechno zvadlo. Kravina na kravinu. To snad nemoha autorka myslet vážně ani na chvilku. Polozatopený svět nezněl špatně. Ovšem, ke jsou miliardy lidí ze zatopených oblastí? Přerod v "mloky"? Proč ne. Ale je třeba se nejdřív zamyslet a až pak něco napsat... :(

Druhý příběh byl znatelně lepší. Vlastně o hodně levelů lepší. Bohužel mi přišlo, že to popírá dříve uvedené náznaky v předešlých knihách. Ale jako vznik X-Hawka to bylo vymyšlený celkem gut.

07.02.2013 1 z 5

Nula stupňů volnosti Nula stupňů volnosti Jeffery Deaver

Na Deavera opravdu nic moc... :(

04.02.2013 3 z 5

Štvanice Štvanice Antonín Thurnwald

Buďme upřímní. Na 5* to zdaleka nestačí. Příliš mnoho logických děr a nedotažeností.

Na druhou stranu, příběh slušně odsejpal. Četlo se to dobře. A vždy je naděje, že druhý díl bude lepší. :)

Takže sem s druhým dílem. Rád si jej koupím.

30.01.2013 3 z 5

Zítra bude po všem Zítra bude po všem Lee Child

Perfektní. Po nemastné neslané minulé knize je Reacher zpět a v nejlepší formě. :)

22.01.2013 5 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Těžko se to hodnotilo. Kdyby to bylo od někoho jiného a s jiným hlavním hrdinou, tak bych se přikláněl na 3*. Nenadchne to, ale ani neurazí. Děj odsýpá... A za dva dny si ani pořádně nevzpomenete o čem to bylo. Dobrý čtení do vlaku.
Ale tohle má být kniha ze série Jack Reacher! Co to je sakra za kravinu opakovaně lízt nejištěnej do připravený pasti? Co to je za keci o armádě a o dezertérech?
Zatím nejslabší kniha v řadě. Už mám rozečtenou následující a ta je na úplně jiný úrovni. Takže, v celkovým kontextu 2* a můžou bejt rádi.

21.01.2013 2 z 5