mysina82 mysina82 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nenechte se odradit poněkud pomalejším rozjezdem knihy. Kdo knihu předčasně odloží, připraví se o neskutečně silný příběh. Několikrát jsem zvažovala, že knihu odložím, zpočátku mne vůbec nechytla a nechápala jsem, co na ni všichni vidí. Trvalo to dlouhých 300 stran (přesně do kapitoly Sněhulák) a pak už jsem knihu nedokázala dát z ruky a dočetla ji jedním dechem. Vše, co vám v první zhruba polovině knihy připadá místy zdlouhavé a občas si říkáte, že byste to z knihy vypustili nebo zkrátili, získá v závěru knihy smysl a zapadne do sebe. Závěr knihy je neskutečně silný, dojemný a úžasně napsaný, že se dotkne něčeho hluboko v nás. Je to jedna z těch knížek, o které přemýšlíte ještě dlouho po dočtení a která se vám zapíše do srdce. Pár posledních kapitol jsem přes slzy neviděla a četla je několikrát za sebou, abych je vůbec vstřebala. Ač bych tomu zpočátku nevěřila, po dočtení hodnotím jako jednu z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla.

31.07.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Sůl moře je moje třetí kniha od Ruty Sepetys. V šedých tónech byla naprosto úžasná, Musím tě zradit už o něco méně a Sůl moře mne vyloženě zklamala. Tak úplně mi nesedl styl psaní, kdy se neustále střídají kraťoučké kapitoly podle několika postav. Neustálé rychlé přeskakování z jedné postavy na druhou na mě působilo hodně rušivě. Začetla jsem se až tak v poslední třetině. Strašně dlouho se nedělo prakticky nic a samotné tragédii bylo na můj vkus věnováno jen málo prostoru a závěr mi přišel uspěchaný.

10.06.2023 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

První pár desítek stran jsem se do knížky nemohla začíst, ale zhruba po první čtvrtině jsem ji už nedokázala dát z ruky. Postava Finche se mi dostala hluboko pod kůži a knížka mě totálně, ale totálně rozsekala. Poslední stránky jsem kompletně probrečela a chvílemi nemohla číst dál. Ten příběh je silný, hluboký, smutný a zůstane ve mně hodně dlouho.

14.03.2021 5 z 5

Máma milovala Gabčíka Máma milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Naprosto úžasná kniha dokonale popisující všechny události spojené s atentátem na Heydricha a s osudy jak parašutistů, tak všech, kteří jim jakkoliv pomáhali. Velmi silný a dojemný příběh popisující osudy lidí, kteří se statečně postavili na odpor zlu a kteří za to všichni krutě zaplatili. Na tuhle část našich dějin nesmíme nikdy zapomenout a nesmíme nikdy přestat věřit, že zlo se dá vždy porazit, jakkoliv neskutečné se to může zdát.
"Diktatura se nikdy nespokojí s poslušností, jakou si vynutí na počátku. Vždy chce víc. A žije ze strachu. Buď patříš k těm, kteří strach rozsévají, protože jsou u moci, nebo k těm, kteří se bojí neposlechnout. Tvoje máme bojovala za návrat společnosti, ve které chtěla žít a ve které by sis zasloužila žít i ty. A podařilo se jí to."

13.05.2023 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Po skvělém Blackoutu obrovské zklamání. Knížku jsem několikrát chtěla odložit a dočetla jsem ji opravdu jen silou vůle. Téma zajímavé, ale absolutně nevytěžené. Nečte se vůbec dobře (často nepřehledné a matoucí přeskakování mezi postavami), děj je rozvleklý a nudný. Stále čekáte, kdy TO přijde, ale bohužel se nedočkáte.

14.03.2021 2 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Knížku jsem přečetla jedním dechem, stejně jako Historii včel. Obě knížky mě naprosto dostaly. Modrá je hluboká, smutná, děsivá. Určitě doporučuji přečíst.

01.06.2020 5 z 5