muchomurka muchomurka komentáře u knih

Hrajeme si s padákem Hrajeme si s padákem Eva Hurdová

Hledala jsem si inspiraci na cvičení s padákem, protože mě nic moc nenapadalo. A úplně náhodou narazila na tuhle knížku. Můžu doporučit, dá se tam najít spousta cvičení a inspirace i pro mladší děti než školkové.

11.10.2023 4 z 5

Když se řekne rozcvička Když se řekne rozcvička Vladimíra Ottomanská

Knížka je fajn, načerpala jsem z ní nějakou inspiraci i pro mladší děti než ty předškolní, ale věkové určení odpovídá. Pro učitelky do MŠ určitě skvělá pomůcka a inspirace.

11.10.2023 4 z 5

Nevrlý Ruda Nevrlý Ruda Suzanne Lang

Knížka se nám s Bambulkou líbila. Je o vzteku a jak s ním naložit a to jsme potřebovaly. Je fajn slyšet, že vztek je v pořádku, že je to normální emoce a někdy prostě je. A ty ilustrace, ty jsme si užily. Určitě budeme číst opakovaně.

10.10.2023 4 z 5

Ze života rodiny Horáčkovy Ze života rodiny Horáčkovy Marie Kšajtová

Knížka mě kdysi něčím zaujala, tak jsem ji měla na seznamu. Nedávno jsem ji objevila za pár korun, tak jsem to riskla a koupila ji. A nelituji. Příběh se mi líbil a co teprve Bambulce, která se u něj smála na celé kolo a v podstatě trvala na tom, že jí knížku musím přečíst najednou.
Příběh měl spád, nápad a ten jazyk, ten jsem si užívala. Jen jako dospělá bych tam ocenila více vysvětlení, víc dotáhnout/prohloubit některé nápady. A závěr bych také snesla méně náhlý. Ale jinak moc fajn čtení.
A souhlasím s komentářem Kleny.

05.10.2023 4 z 5

Cvičení dětí s rodiči Cvičení dětí s rodiči Radomíra Uhrová

Průměrná knížka. Pár básniček a cvičení si z ní vezmu, ale jsou lepší.

05.10.2023 3 z 5

Jak fungují počítače Jak fungují počítače Rosie Dickins

Tahle knížka se mi líbí. A myslela jsem si, že jednoduché a jasné vysvětlení osloví i Bambulku, ale ještě ji to nebralo a úplně to asi nechápala. Ale věřím, že do knížky doroste. Je dobře napsaná, akorát jednoduchá, ale ne na úkor srozumitelnosti.
A odklápěcí okénka, bez toho by to nebylo ono. :)

02.10.2023 4 z 5

Moje velká kniha zvířat Moje velká kniha zvířat Agnese Baruzzi

Krásná a rozmanitá knížka. Baví nás v ní prohlížet. Jsme zvědaví na ostatní.

28.09.2023 4 z 5

Cvičíme, posilujeme a hrajeme si s dětmi Cvičíme, posilujeme a hrajeme si s dětmi Hana Kišová

Není špatná, nějakou inspiraci mi poskytla. Ale jsou lepší knížky.

28.09.2023 3 z 5

Cvičení s říkankou pro malé děti Cvičení s říkankou pro malé děti Helena Vévodová

Skvělá knížka, přesně něco takového jsem hledala - říkanky se cvičením pro batolata. Říkanky jsou veselé, smysluplné a hravé, dobře se pamatují. Za mě jedna z nejlepších knížek na toto téma.

28.09.2023 4 z 5

Hrátky s batolátky Hrátky s batolátky Hana Kišová

Spousta hezkých básniček, které se dají využít nejen doma, ale také na kroužku pro malé děti. Básničky se hezky rýmují, nejsou příliš dlouhé a dá se u nich dělat různá cvičení - protažení apod. Za sebe můžu doporučit.

25.09.2023 4 z 5

Pohyb s říkadly pro nejmenší Pohyb s říkadly pro nejmenší Zuzana Pospíšilová

Knížka v zásadě není špatná, ale jak píše Veggi, je taková nepřehledná. Co je naopak dobré, je popis toho, co maminka a děťátko má při cvičení dělat. Co se týče básniček, některé jsou lepší, některé dost na sílu zveršované, ale vybrat se dá.

24.09.2023 3 z 5

Hry na rozvoj verbální komunikace Hry na rozvoj verbální komunikace Petr Staníček

Skvělá knížka, která obsahuje spoustu zajímavých her. Velmi mě potěšily hry na rozřazení.

23.09.2023 5 z 5

Srandičky kočičí partičky Srandičky kočičí partičky Agnieszka Stelmaszyk

Nedočteno. Nešlo to, nebavilo. Je mi líto, na knížku jsme se s Bambulkou těšily, ale neoslovila nás.

23.09.2023 1 z 5

Ježek Bodlinka Ježek Bodlinka Tereza Anteneová

Zajímavý nápad a realizace, ale mě se příběh úplně nelíbil. To ale nemůžu říct o ilustracích, ty se mi naopak líbily moc. Ale hlavní je, že Bambulka byla spokojená jak s příběhem, tak i obrázky.

23.09.2023 3 z 5

Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce Dawn Machell

Ač nemusím Santu Clause, tahle knížka se mi líbí. Jednoduché verše, vtipný nápad a hlavně různé povrchy vousů. U nás má knížka úspěch.
Jen jsem myslela, že je to velkoformátová knížka, ale ona je malinká.

23.09.2023 4 z 5

Kouká Mína do Komína Kouká Mína do Komína Jana Havlíčková

Básničky jsou nápadité, hezky se rýmují. A některé jsou docela jazykolam. :) Skvělé jsou i ilustrace. Veselé, hravé, zřejmé. Nám se s Bambulkou knížka moc líbí.

19.09.2023 4 z 5

Rok na horách Rok na horách Małgosia Piątkowska

Ttahle knížka je krásná, úplně jsem si přišla, že koukám z okna nějaké chaloupky na hory. Jak kdybych tam byla. A jelikož velkoformátová leporela máme moc rádi, tohle nám v knihovně nemohlo chybět.

18.09.2023 5 z 5

Výchova bez ponižování Výchova bez ponižování Daniela Gaigg

Pokud už máte přečteno více knížek na téma respektující výchovy, od této už nic navíc nečekejte, tahle nic nového nepřinese. Je poměrně krátká, ale chvílemi odbočuje do vědy, takže pro mě bylo těžké nějak popisované věci uchopit. A pak mi vadilo, že knihu napsala jedna autorka s tím, ale na obálce jsou dvě. Linda ale byla koučkou Daniely, která pak pouze tlumočí, jak a co jí Linda řekla a jak jí to hrozně moc pomohlo. Celkově mi to přišlo, jak kdyby se autorka chtěla pochlubit nebo poplácat po rameni.
Pokud můžu doporučit, sáhněte radši po Respektovat a být respektován nebo po Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly. Ty dají čtenáři více. Jsou čtivější.

17.09.2023 3 z 5

Mimi & Líza: Zahrada Mimi & Líza: Zahrada Katarína Kerekesová

Měli jsme s sebou na dovolenou a moc se nám líbila. Četli jsme ji opakovaně. A už se těšíme i na ostatní příběhy.

16.09.2023 4 z 5

Barevný rok: Celoroční program pro mateřskou školu Barevný rok: Celoroční program pro mateřskou školu Kristýna Kapounková

Nevím, jak je knížka přínosná pro učitelky a učitele ve školce. Ale pro mě knížka přínosná je. Najdu v ní spoustu dobrých nápadů k aktivitám, které se hodí nejen do školky, ale i do kroužků.
Oceňuji tipy ke čtení na aktuální dětské knihy, tj. jsou nyní nové. Je mi jasné, že za pár let už budou staré, ale teď super.

11.09.2023 4 z 5