Ms.Floyd Ms.Floyd komentáře u knih

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Perfektní, napínavá detektivka. Sympatičtí hlavní hrdinové. Knížku jsem přečetla jedním dechem a určitě doporučuji. Co jediné mi možná trochu vadilo, bylo opravdu naturalistické vylíčení rozřezaných mrtvol, bez toho bych se obešla ;)

19.03.2017 5 z 5

Oběť bouři Oběť bouři Dolores Redondo

Určitě nejlepší díl z celé série! Jsem moc ráda, že jsem po tom prvním, který se mi nelíbil, sérii nezavrhla, protože bych přišla o skvělý příběh. Knížku určitě hodnotím kladně, zápletka bezvadná, napínavý děj, příjemné postavy - až tedy na hlavní hrdinku, se kterou jsem "bojovala" už od samého začátku. Záporně opět hodnotím překlad, který je úděsný. Pak mi možná malinko vadilo, že některé záležitosti zůstaly v příběhu neobjasněné, tak nějak na půl odhalené a nemyslím, že by to byly zrovna nepodstatné věci. Každopádně celkový dojem - super, doporučuji!
ps. nemáte pocit, že by mohl být ještě jeden díl? Na mě to tak v závěru knihy působilo...

21.02.2017 4 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Druhý díl série mě velmi mile překvapil, ale i tak nějaké výhrady mám a opět se budu opakovat jako při hodnocení prvního dílu. Špatný překlad, ne úplně uvěřitelné tajemno a mystično a neskutečně nesympatická postava inspektorky Salazarové. Naopak výborná je zápletka a to jak dějová linie vyšetřování (současnost), tak i její přesahy do minulosti Amainy matky. Zakončení super. Dávám 3 z 5. Snad bude třetí díl série aspoň stejně tak dobrý, jako druhý :)

15.02.2017 3 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Po přečtení celé série musím hodnocení Neviditelného strážce trochu upravit. Knížka mě sice zklamala a určitě je to nejslabší díl Baztánu, ale zbylé dva díly jsou tak dobré (hlavně třetí), že stojí za to se Strážcem prokousat. Ze začátku NS jsem se do příběhu vůbec nemohla začíst, neseděl mi jak styl vyprávění, tak i zápletka a hlavně samotná hlavní hrdinka, která mi nepřijde úplně duševně v pořádku. V příběhu je hodně kladen důraz na její tragickou minulost (důležité pro zbylé díly) a k tomu motiv chtěného a neuskutečněného a nebo nechtěného mateříství, na čemž není až zas tak nic divného, jen kdyby se to neopakovalo téměř na každé stránce, takže to působí nuceně. Tajemno v kombinaci s oživlou legendou baztánských lesů působí nepřirozeně. Nedůvěryhodný příběh, nepříjemná hlavní hrdinka, šílený překlad. Kdyby nebylo zbylých dvou dílů, které jsou opravdu hodně dobré, knihu bych spíš nedoporučila. Každopádně, pokud jste se dostali na konec, směle doporučuji Dědictví kostí a Oběť bouři, protože tyto dva díly za to opravdu stojí..

13.02.2017 2 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Strhující, ne úplně tradičně pojatý, ale za to téměř reálně působící příběh o pátrání po stopách legendárního Vlada III. Kniha mě nadchla od samého začátku. Četla se velmi příjemně, styl psaní je nenásilný, přirozeně plynoucí. Osobně jsem ocenila absenci násilí. Ač je to knížka dlouhá, přečetla jsem ji jedním dechem. Nemohla jsem se dočkat rozuzlení, ale zároveň jsem si hlavní hrdiny oblíbila natolik, že mě ve finále mrzelo, že už příběh končí. V první polovině knihy mi celkem vadily rozsáhlé popisné pasáže: podrobný popis krajiny, budov, co měli hlavní hrdinové k večeři, atd. Nejdříve jsem je poctivě četla, ale pak už jsem přeskakovala. Je to zbytečná vata, která akorát odtahuje pozornost od samotného příběhu. Samotný příběh se skládá z několika na sebe navazujících dějových linií, které se odehrávají především ve 30., 50. a 70. letech 20. století, a z velké části ho tvoří vyprávění z dopisů. Na konci knihy do sebe jednotlivé části přirozeně zapadnou. Závěr knihy odpovídá celkovému stylu vyprávěného příběhu. Ve finále se dějové linie spojují a dochází ke konfrontaci hlavních hrdinů s Drákulou. Myslím, že samotný závěr zde není tolik podstatný, jako samotné vyprávění – rozplétání příběhu profesora Rossiho, Paula a Helen a odhalení příběhu Vlada III. Je pravdou, že konec je kratší, ale mně osobně stačil. Je to prostě logické vyústění všech dějových linií, které jsou roztažené na cca 650 stránek. Kdyby byl konec delší, bylo by to už opravdu předimenzované. Co mi však v knize trochu chybělo, bylo odhalení okolností, za jakých se stal Drákula nesmrtelným, a také mohlo být vysvětleno, proč nesměl být Drákula pohřben ve Snagovském klášteře. Za sebe knihu určitě doporučuji! Zamilovala jsem si ji a jsem moc zvědavá, jestli ji v blízké době překoná nějaký jiný příběh, který by mě oslovil stejně tak, jako Historička.

08.02.2017 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Jedním slovem - perfektní! Lehce ponurá klášterní atmosféra, zájímavá a napínavá zápletka, precizně vykreslené a popsané historické období. Nemám co vytknout a doporučuji celou sérii Matthew Shardlake. Četla jsem všech šest dílů za sebou a i když je série skvělá, možná je lepší si ji rozkouskovat a nečíst ji na jeden zátah - pak se vám můžou jednotlivé díly zdát hodně podobné. Každopádně i tak se jedná o jedny z nejlepších knížek, které jsem četla a jsem moc zvědavá, jestli Shardlaka v žánru historických detektivek v mých očích něco překoná.

24.01.2017 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Velké zklamání, bohužel. Šifra i Andělé a Démoni patří k mým oblíbeným knihám. Naproti tomu Symbol mě neoslovil, litovala jsem peněz za knížku a Inferno jsem v době vydání odpískala úplně. Dostala jsem se k němu až nyní a vůbec toho nelituji. Námět by nebyl až zas tak španý, bohužel děj je naprostá katastrofa. Příběh je zbytečně zamotaný a překombinovaný. Brown se snaží čtenáře mást na každé stránce aspoň třikrát, což na konci, kdy se zápletka rozuzlí, dělá celý závěr knížky naprosto nedůvěryhodný. Další negativum jsou zbytečné detailní popisy míst a leckdy i historických souvislostí. Pokud bych měla o tyto informace zájem, vyhledám si je v odborné literatuře, ale ne v kníže od Browna, kde mě zajímá hlavně samotný příběh. Tyhle umělé vycpávky jsem raději přeskakovala. Jak jsem už psala výš, závěru jsem vůbec nevěřila a pořád jsem čekala na další stránky, kdy se ukáže, že to, co jsem četla na posledních deseti stránkách, je lež a je to úplně jinak. Tak na mě vlastně působí celá kniha.
Za mě tedy už nikdy víc, ztráta času, který bych mohla věnovat knížkám, které za to stojí. Ráda se zase někdy vrátím k prvnímu a druhému dílu, ale u třetího a čtvrtého budu předstírat, že neexistují.

13.10.2016 1 z 5

Králova nevěsta Králova nevěsta Gabriele Marie Schuster

Nejlepší ze série Růží z Hawkstonu, nebo tedy mně se alespoň líbila nejvíc. Kdekdo by se do Cyruse z Avalu zamiloval :D

24.09.2015 5 z 5