MOu598 MOu598 komentáře u knih

Top recepty: 100x drůbež Top recepty: 100x drůbež kolektiv autorů

Knížku jsem koupila svému synovi, on mi jí nechal a já zatím nepoužila. Asi škoda, u mne kuře chutná vždy jako kuře.
Knížka je hezká, doplněna barevnými foto.

13.04.2021 5 z 5

Saláty - 405 nových vyzkoušených a chutných receptů Saláty - 405 nových vyzkoušených a chutných receptů Alena Winnerová

Hezká knížka, bohatá na foto u většiny receptů. Recepty jsou z různých surovin, většina jich je běžně dostupná.
Pěkné, něco jsem již vyzkoušela.

13.04.2021 5 z 5

České smoothie - Kuchařka s duší České smoothie - Kuchařka s duší Kateřina Kuranova

Hezky zpracovaná knížka. Recepty mi ale připadají náročné na suroviny. Myslím, že smoothie bylo též otázkou mody. Ale občas - proč ne, já ne.

13.04.2021 4 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Vizuálně hezká knížka. Mám ale radši nešizená jídla - co by člověk pak na světě měl.

13.04.2021 2 z 5

Saláty Saláty kolektiv autorů

Velká, reprezentativní, barevná knížka. Recepty rozděleny dle hlavní použité suroviny. Pěkné, něco jsem již vyzkoušela.

Jablíčko Jablíčko Hana Doskočilová

Obrázková knížka, která v obrázcích připomíná desítky pohádek. Vhodné pro prohlížení a vyprávění s dětmi. Hezké, barevné, dětské, veselé.

Řecko: Athény a pevnina Řecko: Athény a pevnina Marc Dubin

Pěkný průvodce, v tom podstatném nezastaralý. Je zaměřený hlavně na památky, ale poznat jich i jen část by vyžadovalo několik dovolených.

Italština pro samouky Italština pro samouky Jarmila Janešová

Knížka užitečná (ale ne pro mne).

Mluvnice němčiny Mluvnice němčiny Gertruda Václavková

Jen jsem prolistovala. Je to pro mne španělská vesnice.

13.04.2021 5 z 5

Odmaturuj! z anglického jazyka 1 Odmaturuj! z anglického jazyka 1 kolektiv autorů

Přehledné, obsáhlé. Třeba až trochu oživím angličtinu, vezmu tuto kníhu do ruky na studium. Zatím ji odkládám.

13.04.2021 5 z 5

Jawa - Údržba, opravy a seřizování motocyklů Jawa - Údržba, opravy a seřizování motocyklů Jiří Dočkal

Nečetla jsem, jen prolistovala. Určitě hodně užitečná knížka pro chlapy motorkáře, nebo už veteranisty?

13.04.2021 5 z 5

Zpěvník - Písničky Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Zpěvník - Písničky Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Zdeněk Svěrák

Slova, noty, akordy a v duchu si zpívám - většinu písniček znám. Pěkné. A v úvodu se mi líbí vyjádření: "Noty jsou mezinárodní jazyk... tak hrajme a zpívejme si."

Řecko Řecko Claudia Christoffel-Crispinová

Hezká knížka. Je to sice starší průvodce, ale je do kapsy a památky nezastarávají (hlavně ty nejstarší :). Dost informací i mapky, i fota (malá).

Zvířata v lese Zvířata v lese Miloš Anděra

Hezká knížka, celostránkové hezké kresby zvířat - vždy stránka textu a stránka ilustrace. Tedy asi 100 zvířat, od savců, ptáků,... až po hmyz. Pěkná knížka, hodně zajímavých informací.

Nenáročná zahrada Nenáročná zahrada Peter McHoy

Útlá knížka, která obsahuje spoustu rad, co kam zasadit, abychom se moc nemuseli starat.
Hezké.

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Čte se samo, zajímavé a napínavé, ale tak nějak moc postav.

12.04.2021 4 z 5

Jak na práce doma a na chatě (2. díl) Jak na práce doma a na chatě (2. díl) Olga Volicerová

Nečetla jsem, ale nyní si knížku bere u chalupu - snad mi pomůže, rady nezastarávají. Škoda, že nemám první díl.

Co umí kapesní kalkulátor Co umí kapesní kalkulátor Antal Csákány

Nečetla jsem, jen prolistovala. Jsme úplně jinde než před 40 lety.
A přece ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem měla na školách a pak v práci asi 10 let jednu kalkulačku, která to se mnou táhla stále na původní baterii, a nepočítali jsme jen +, -, ale statistické výpočty.

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Moc hezky se čte. Člověka láká číst dál a dál. Knížku bych chtěla trochu delší, nebo spíš širší. Četla jsem již poněkolikáté a vždy najdu něco nového a také něco nenajdu (to, co vytvořila moje fantazie při minulém čtení). To na literatuře také obdivuji a miluji.

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

Zábavné. Milé.
Pravdivé (často jsem si vzpomněla na zkušenosti a prožitky se svými dětmi).
Čtivé. Super.
Citát:
"Pro rodiče platí jedno základní pravidlo: úplně nejradši ze všeho si sami na sebe pletou bič."