Motorhead Motorhead komentáře u knih

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Milujem tú knižku. prvý raz som ju čítal na vojne, odvtedy ešte asi päť razy. Keď sa mi žiada vypadnúť zo všetkého, čítam Rovinu Tortilla, Zelený štvrtok, Na plechárně (a Amisovho Šťastného Jima).
Žena mi hovorila, že som Pilon. Akože majster racionalizácie. Smejem sa a obdivujem Pilona. Salut, kamoš.
Steinbeck je naozaj...úcta, pane. A vďaka.

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Steibeck je majstrom psychológie. V romanete Túlavý autobus nahustil psychologické typy a ich interakcie do jednej jazdy v starom autobuse. Nešetrí nikoho a nič. Je to hrozné, lebo presne takí sme - so škriatkom zla v nevedomí.

Cujo Cujo Stephen King

Nepravdivé, nepravdepodobné, nekonečne dlhé a nudné. A samozrejme samoúčelne a zbytočne kruté - lebo keby nie, čo by si Majster s takým subliterárnym laxírovaním na konci počal.

21.04.2019 1 z 5

Dva neliterárne rodokapsy do vlaku, predstierajúce literatúru. Určite nemusím.

21.04.2019 1 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Pripadá mi, že svet nazerá na Kinga cez akúsi krivú šošovku. Z toho, čo som doteraz čítal, nedokážem ohodnotiť aspoň na štyri hviezdičky ani jeden román; na tri Carrie a Talizman. King slúži svetu literatúry ako trójsky kôň plíživého znejasňovania hranice medzi literatúrou a rodokapsovou škvárou, určenou do vlaku alebo na pláž. Jeho Carrie je ešte možno najmenej mizerná...škvára. V rámci žánru na tri stars. Vinetouovi by som v tom prípade dal štyri.

21.04.2019 3 z 5

Mafiánsky kuriér Mafiánsky kuriér Ronald Wyeth

Niekde som o tomto románe čítal, že je "nihilistický a nemá nič spoločné s hodnotnou literatúrou". Myslím, že ten komentár napísal niekto, kto osobne nemá rád Wyetha. Lebo jeho Mafiánsky kuriér je skôr dobrá beletria než gangsterka.
Viacmenej žiadna mafia, ten názov dosť klame. I keď podsvetie áno. Ale je to o inom než o gangstroch. Skôr len poslúžili ako fabulačný priestor príbehu lásky dvojice v strednom veku. a ten je originálny - lebo keby nie, kto preboha by ešte čítal starú vestu o láskovaní!? Ale tu je to také...nečakané. Zo všetkých možných zorných uhlov. Raz si to určite prečítam znova.
PS: Prečítal som to znova. Zdalo sa mi to ešte lepšie než prvý raz. Ako Puzzov Krstný otec, ale iné.

Zober prachy a leť Zober prachy a leť Ronald Wyeth

Nenápadná knižka menej známeho slovenského autora...a veľmi dobrá. V prostredí, ktoré je napohľad nekonečne nudné, sa odohráva príbeh, pre ktorý budete čítať do noci. A zasmejete sa. Užil som si to.