Mafiánsky kuriér

Mafiánsky kuriér https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340437/bmid_mafiansky-kurier-iaS-340437.jpg 4 10 7

Drsní chlapi, drsný príbeh, klamstvo, vraždy, krásna žena a nežné city. Strhujúci skutočný príbeh z podsvetia. Keď sa stratí zásielka kokaínu v peruánskej rokline, len jeden muž ju dokáže priviesť – mafiánsky kuriér. Z Bratislavy cez Nitru do ďalekého Peru a naspäť so zásielkou, to všetko na pozadí silného príbehu lásky dvoch ľudí z odlišných podlaží spoločnosti. Je leto, teplo a jemu je všetko jedno. Až na ňu a budúcnosť s ňou. Ale tú si musí ešte odmakať. Bez kriminálu by bol nikto. No s ľuďmi z minulosti mu ide o krk. A nielen jemu. Veď ide iba o doručenie zásielky. Poslednej. A potom mu leží budúcnosť pri nohách...... celý text

PitoR
25.02.2023 4 z 5

Svet je hnusne drahý!
Debutový román, dobrodružný triler slovenského autora píšuceho pod pseudonymom, aj keď podľa dostupných zdrojov už mal niečo za sebou aj predtým. Zatiaľ vydal 4 knihy.

„Svet je veľký a ak má človek prachy, je jedno, v ktorom štáte sa usadí, všade bude šťastný. Lebo šťastie je za prachy a kúpiť sa dá všade.“

Po titule som dlhšie poškuľoval, zaujali ma priaznivé recenzie. Dej sa trocha pomalšie rozbiehal, ale s pribúdajúcimi stránkami nabral na tempe i atraktivite. Malo by ísť o pravdivý príbeh – dovoz kokaínu z Južnej Ameriky na Slovensko. Zaujímavé, napínavé čítanie, k tomu aj kúštik romantiky. Či všetko bolo skutočne tak, ako je zaznamenané na stránkach, vie iba Roland Wyeth. Ja môžem iba polemizovať, či hlavný hrdina bol naozaj taký schopný motorkár, námorník a dokonca aj pilot, alebo ide o „pridanú“ hodnotu. Nech už je pravda kdekoľvek, mne sa Mafiánsky kuriér pozdával.

„Nie je primitív. To tak nechodí, že potetovaný motorkár rovná sa primitív. Je to jedno z najhlúpejších klišé, aké poznám.“

Kniha ma bavila, prečítal som ju prakticky na posedenie. Výborná oddychovka a už sa teším na druhú Rolandovu knihu – Zober prachy a leť.

Motorhead
21.04.2019 5 z 5

Niekde som o tomto románe čítal, že je "nihilistický a nemá nič spoločné s hodnotnou literatúrou". Myslím, že ten komentár napísal niekto, kto osobne nemá rád Wyetha. Lebo jeho Mafiánsky kuriér je skôr dobrá beletria než gangsterka.
Viacmenej žiadna mafia, ten názov dosť klame. I keď podsvetie áno. Ale je to o inom než o gangstroch. Skôr len poslúžili ako fabulačný priestor príbehu lásky dvojice v strednom veku. a ten je originálny - lebo keby nie, kto preboha by ešte čítal starú vestu o láskovaní!? Ale tu je to také...nečakané. Zo všetkých možných zorných uhlov. Raz si to určite prečítam znova.
PS: Prečítal som to znova. Zdalo sa mi to ešte lepšie než prvý raz. Ako Puzzov Krstný otec, ale iné.

Chingiz
16.01.2019 5 z 5

Asi nejlepší román z podsvětí od doby co jsem četl Puzzovu knížku Kmotr. Je postaven ne jako krimi nebo thriller, ale spíš jako dobrodružné knížky Mirko Pašeka. Občerstvující způsob. Autor kašle na to co je teď in. Moc se mně to líbilo.

OldFirehand
29.09.2018 5 z 5

Zaujímavý príbeh, seriózne postavy. Treba si to prečítať, napriek debilnému názvu, aby sa to predávalo. Je to fakt dobré. Gratulujem k autorovej románovej prvotine.

Peternikdy
26.12.2017 5 z 5

Mafiánsky kuriér ...název bohužel připomíná známý film pro nenáročné, na rozdíl od zmíněného filmu však jde o mnohem hodnotnější dílo i pro docela náročné čitatele, mluvíme-li o žánru thrileru a dobrodružné literatury. Autor má svúj jazyk, na někoho múže púsobit mírně...řekneme historicky, je to ale originální a čtivé. Děj nemá slabá místa, je věrohodný a místy zlehka ironizujíco vtipný. Hlavní hrdina motorkář Ante není vúbec jako Chuck Norris, jak tady bylo zmíněno, nýbrž je to proste šikovný, mazaný pracant s obdivuhodnou umíněností dotáhnout věc do zdárného konce. Žádný superhrdina; místy padá únavou, místy pochybuje o všem a o sobě nejvíc, leč maká dál a nakonec to dá. Příběh, jakkoli na skutečném základě, je zajisté víc než zpúlky fikce, nicméně skvěle napsán, bez logických chyb, se znalostí všeho, o čem autor mluví. Doporučuji!

kentaur231
11.07.2017

Napísané presvedčivo, vierohodne, na dobrej literárnej úrovni, lepšej, než by sa dalo od akčného thrileru čakať. Pokojný rozbeh, psychologický vhľad do hlavných postáv, stupňovaná dynamika. Bavil som sa, držal som palce nesúmernému citovému vzťahu, a bol som počertoch zvedavý, ako to všetko dopadne. Moderné, inteligentné, dobré.

keiko33
06.06.2017 5 z 5

Tak z anotacie som cakala nejaku sladarnu s trocha akcie. No bolo to uplne nieco ine. Surove rozpravanie, zamerane nielen na hlavne postavy. Prva tretina bola take zoznamovanie so situaciou, takze sa nedajte odradit, ze je to nudne, ze sa nic nedeje. Ono to pride, to najlepsie samozrejme na konci, hlavne pri opisoch skutkov psychopatickeho vraha. To sa sa uz dalo prirovnat k psychotrilleru, hoci to nezapadalo do hlavneho deja, ale zaujimavo ho doplnila. Ked si predstavim, ze taky psychopati naozaj existuju, mam z toho zimomriavky. Samozrejme je tam aj trochu romantiky, ked si napriklad motorkar pri riskovani zivota na ceste z Peru spomina na svoju "indianocku", ale ziadne siahodlhe sexualne opisy, to je tam len minimalne a okrajovo. Boli tam aj vtipne mafianske hlasky. Najviac sa mi pacila Juhaszova "Neni sme doriti v Chicagu v tridsiatych rokov, aby som daval niekoho upratat na masovom mlynceku". Sice hlavny hrdina - motorkar Ante mi tak trochu pripominal Chucka Norrisa, pretoze zvladal nezvladatelne situacie, co mi vobec nevadilo aj ked Chucka vobec nemusim. Jedine co mi prekazalo bolo pouzivanie slov ako riekol a dumal, namiesto hovoril a rozmyslal, ale to je len moj nazor. Kniha urcite zaujme skor muzskych citatelov a zenskych, asi len tie co niesu vysadene na romantiku. Obalka zaujimava a trefna. Ta ma na knihu, asi najviac namotala. V kazdom pripade ma autorova prvotina milo prekvapila.

Ronald Wyeth
slovenská, 1966