Prekliate zlato

Prekliate zlato https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378722/bmid_prekliate-zlato-Qgq-378722.jpg 4 7 5

Transport tovaru do divočiny sa nečakane zvrtne. Nebezpečenstvá pralesa nie sú ničím v porovnaní s bandou zločincov, vydávajúcich sa za cirkev. Šialený reverend neváha dať prikovať Arthura Grassa reťazou, aby sa podieľal na ilegálnej ťažbe zlata. Všetko do chvíle, kým niektorým veriacim skončí trpezlivosť a... smrť kosí bez výberu. Napínavý, dobrodružný príbeh podľa skutočného prípadu zločinca reverenda Jonesa.... celý text

keiko33
24.05.2020 5 z 5

Moj treti roman s Arthurom. Ako vzdy, som sa velmi bavila. Autor prekvapil dalsim skvelym dobrodruzstvom alias Indiana Jonesa z Amazonskeho pralesa. Ako v minulom dobrodruzstve, tak aj teraz mu robila spolocnost jeho milovana indianocka. Alexandra tentoraz prevzala kormidlo clna, namiesto lietadla a bola ta odvaznejsia. Uz to nebola ustrachane ziena, ale nebojacna amazonka, ako ju nazval Arty. Z jej niektorych odvaznych kuskov, som mala az zimomriavky. A ako v predchadzajucom diely bola spestrenim pribehu Elvira, tuna bol podareny Certo. Ako vzdy, ocenujem autorov zmysel pre detaily a dokonaly opis prostredia. Takze za mna 5* a uz len dufat, ze toto nieje posledny pribeh od manzelov Grassovcov.

Motorhead
28.07.2019 5 z 5

Skoro sa mi zdá, že je to top Wyethov dobrodružný román. A postrehol som, že náročky mätie a zahmlieva - napr. tvrdí, že sa inšpiroval prípadom psychopatického vraha reverenda Jonesa...no celkom očividne to nemá nič spoločné. A keď človek ňúra na nete dosť dlho, zistí, že v Pará sa naozaj niečo podobné (bez publicity) stalo. To ale nie je podstatné (až na to, že Wyeth je lišiak a zadymuje). Podstatné je, že je to perfektný dobrodružný román pre dospelých. Úvod je možno o chĺpok dlhší, no oplatí sa byť trpezlivý. Čitateľ potom rozumie Alexandre, jej vytrvalosti a odhodlaniu. A Čerto? Betálna postava.
Určite doporučujem.

Chingiz
14.01.2019 5 z 5

Nečtu Wyetha v pořadí jak vychází a tak chronologicky mírně tápu. Ale ne zas moc. A tohle je dobrá dobrodružná knížka z divočiny. Připomíná londonovky nebo Běhounka nebo Pašeka taky trochu. Dle mého taky hodně originální a se znalostí věcí, o kterých je řeč. Jistých pět.

lusila
31.12.2018 4 z 5

Táto kniha ma prekvapila. To, že ide o slovenského autora, som pri výbere netušila. Autor má skúsenosti s prežitím v divočine, či so splavovaním riek, preto jeho scény boli veľmi uveriteľné. Čo ma však najviac prekvapilo, je to, že autor sa vybral do Brazílie obzrieť si miesto, kde sa tento príbeh skutočne odohral.

OldFirehand
29.09.2018 5 z 5

Super.
Nie pre čitateľov mainstreamu.
Kto má rád dobrodružné psychothrillery s výborne vykreslenými mešuge obludami v ľudskej koži, odporúčam. Skvelá skladba postáv, neznámy autor sa začína zaraďovať poriadne vysoko.
Ak budú ďalšie veci, nebudem váhať, autor sa už stal zárukou výborného čítania.

Ronald Wyeth
slovenská, 1966