Morrighan Morrighan komentáře u knih

Síť Síť Håkan Nesser

Nějak mi tato kniha příliš nesedla. Není špatná, to rozhodně ne, ale k mému stylu bohužel velmi daleko, což je u skandinávské literatury dost podivuhodné, ale výjimky jsou třeba.

29.10.2015 3 z 5

Sexuální zneužívání dětí Sexuální zneužívání dětí Petr Weiss

Tak zase Petr Weiss a zase kvalitní kus tématické literatury faktu. Jsou drobnosti, které považuji za zásadní dílky skládačky a které mi tam chyběly, ale jako celek opravdu dobré.

29.10.2015 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Ano, tohle jsem potřebovala! Navíc výpověď muže, to je opravdu výjimka v této tématice. Joe je velký bojovník a věřím, že bude jeho život o to kvalitnější, oč horší byl ve svých počátcích. Skvělá kniha.

29.10.2015 5 z 5

Vražda duše: incest a jeho terapie Vražda duše: incest a jeho terapie Ursula Wirtz

Nečetlo se mi to zrovna nejlépe a to ani v realitě toho, že se knihy tohoto tématu nikdy nečtou dobře. Některé informace mi připadaly mírně zcestné a nesouhlasila jsem, ale pořád musím uznat, že tam bylo dost věcí, které naopak přínosné byly.

29.10.2015 4 z 5

Incest Incest Jindra Tichá

Opravdu velice zvláštně napsaná kniha. Bohužel nikoliv v pozitivním smyslu slova. Nepobírala jsem.

28.10.2015 2 z 5

Neplakala jsem, když táta zemřel Neplakala jsem, když táta zemřel Iris Galey

Obrovský duševní masakr! Celou knihu jsem tápala ve vlastních pocitech a v čtení mezi řádky i v nich, kniha byla opravdu těžký a bolestivý oříšek. Ale jako svědectví opravdu důležité a odvaha autorky jít do toho takto se musí ocenit.

28.10.2015 4 z 5

Zraněné srdce Zraněné srdce Dan B. Allender

To duchovno mi v knize opravdu silně nesedlo, nejspíš proto hodnotím níž, než bych hodnotila pouze dle získaných poznatků. Byly tam hodně dobře napsané momenty, ale jako celku tomu něco chybělo a něco nadbývalo.

28.10.2015 3 z 5

Polibek Polibek Kathryn Harrison

Z této knihy jsem byla dost na rozpacích. Na jednu stranu popsáno přesně tak, jak má, na tu druhou dělala oběť tolik životních přešlapů, až to hraničilo s bláznovstvím a člověk mnohdy nechápal, jak mohla dojít až tak daleko...

28.10.2015 3 z 5

Sexuální zneužívání - Pachatelé a oběti Sexuální zneužívání - Pachatelé a oběti Petr Weiss

S Petrem Weissem v mnoha věcech nesouhlasím, ale zrovna na tomto tématu se shodneme. Dobře napsáno, kvalitní informace, je dobře, že i v ČR taková literatura existuje, leč je jí žalostně málo.

28.10.2015 4 z 5