moril moril komentáře u knih

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Kniha, kde pan Heinlein vytvořil v budoucnu další vládní systém. Založen na morálce a vyučované odpovědnosti. Zajímavě zde pracuje s pojmem "občan" tj. každý muže mít hlas ve volbách, ale před tím musí sloužit své vlasti ať jak voják, kuchař, lodník cokoliv.( pokud by člověk něco vytvořil pro stát, tak by se možná choval k tomu majetku jinak..rozhodně zajímavý pohled a nápad ) Většina knihy je o "výcviku" a pohledu na myšlení vojáka a "civila". Nechybí nepřítel z hvězd a čtivost zaručena.

26.07.2011 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Stále vzpomínáte na konec ? Já ano.
Dopis pro Nera :
Ne, nemysli si, že mě znechutilo to, že jsi zabil matku, ženu a bratra, že jsi spálil Řím a poslal do Erebu všechny poctivé lidi ve svém impériu. Ne, můj Kronův pravnuku! Smrt je údělem lidského rodu a jiné činy nemohl od tebe nikdo očekávat. Ale mrzačit si po celá ta léta uši tvým zpěvem, vidět tvé domitiovské tenké nohy, zmítající se v pyrrhickém tanci, poslouchat tvou hru, tvé recitace a tvé básně, ty ubohý předměstský poeto, to bylo nad mé síly a vzbudilo to ve mne touhu po smrti...“

Opravdu geniální dílo i když na první čtení lepší než na "po druhé"

26.07.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Zdálo se mi to, nebo paní Autorka již netušila jak to zakončit a dávala vše přes sebe ? Tento konec byl opravdu "nastavovaný". Epilog po letech ? Mohla si odpustit. Cením, že díky ní pár dětí začalo číst.

28.07.2011 3 z 5

Minulost napříč budoucností Minulost napříč budoucností Robert A. Heinlein

Povídky ke kterým se rád vracím. Nádherně napsaná "budoucnost" a pokračování v ději. Pan Heinlein vytvořil budoucnost a její historii, jak budeme pokračovat. Nezaměřil se jen na "techniku", ale hlavně na morálku a vývoj společnosti. Skvělé

26.07.2011

Tygři moře Tygři moře Robert Ervin Howard

Bez Conana a skvěle. Povídky jsou rychlé a tak jak je čtenář od Howarda zvyknut. "Temný muž" patří k nejlepším v této kategorii.

26.07.2011

Vysoká cena za lásku Vysoká cena za lásku Bohdan Dlouhý

Autor umí psát. Jen ale opakuje vše co bylo napsáno. Nuda. Každá červená knihovna má stejný užitek. A jeho vnucovani tady a jinde (fcb a tw) je trapné.

18.07.2021 odpad!