Morbid06 Morbid06 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

K této knize jsem se dostal po několika letech, co se na mě dívala z poličky. Ovšem hned jsem se do ní začetl a příběh si moc oblíbil. Díky tomu, že na Moravě žiju a přímo na Slovácku a tato místa znám je to o to více čtivé a pro mě přitažlivější. Napínavý příběh, skvělé zvraty a výborně zpracovaný motiv. Těším se, že v budoucnu se ke knize zase vrátím. Vřele doporučuji!

12.04.2023 4 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Když jsem si četl recenze a vybíral knížku, čekal jsem od ní něco víc. Hodně mě to zklamalo. Příběh je posazený do reálného světa a děj je prakticky "možný". Musíte u toho hodně přemýšlet a postavy skáčou myšlenkami do různých časů, a když si nedáte pozor, ztratíte se i v tom, která postava zrovna příběh vypráví. Škoda.

08.09.2022 2 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Zajímavý koncept. Přesto, že je to kniha Letopisů Narnie, jako by jejích součástí vůbec nebyla. Nehodnotím to záporně, je to zajímavé. Ale nechybí tam Narnijský nádech. Moc se mi líbila přítomnost postav z Narnie. Samozřejmě asi nejvíce Aslanova :D

20.08.2022 3 z 5

Američtí bohové: Vydání k X. výročí Američtí bohové: Vydání k X. výročí Neil Gaiman

Neila Gaimana mám velice rád, a i proto jsem se rozhodl tuto knihu přečíst. Nezklamala. Moc se mi líbí koncept starých bohů v moderním světě. Líbí se mi propojení reálného světa s mytologiemi. Na podobném konceptu doporučuji i sérii Kroniky Železného Druida - má srdcovka. Jedním slovem: fantastické! (jak druid, tak bohové :D)

19.08.2022 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Nevěděl jsem, co mám od knihy čekat. Když jsem ji rozečetl, po pár stránkách jsem si začal říkat, že to bude akorát přepsaný příběh Šípkové Růženky, ale když jsem pokračoval dál, příběh se začal zamotávat a v některých místech byly i komické prvky. Nakonec se hlavní děj uzavře, ale zůstává zde jakýsi otevřený konec pro další příběh postav, který už ale napsaný nebude.
Ve zkratce: Neil Gaiman opět nezklamal, ale tato kniha je opravdu pohádkou pro menší. I tak díky!

26.01.2023 3 z 5

Čtyřměstí Čtyřměstí Theo Addair (p)

Druhý díl byl přesně takový, jaký jsem čekal. Naprosto fantastický. Oproti prvnímu dílu se mi líbilo, jak autor vyprávěl příběh. Nejvíc se mi kniha líbila ke konci, kde se k vyprávění přidává už více postav. Skvělá série, velice sympatické postavy.

19.08.2022 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Skvělá kniha. Svět Metra mě vtáhl a veškeré události, které se hlavní postavě staly jsem prožíval s ní. Doporučuji i audioknihu. Naprosto skvělé!

09.08.2022 3 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Rychle se čte, příjemné počtení k čaji/kávě/odpolední svačině.

09.08.2022 2 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Kniha byla celou dobu dost zmatená. Skákáním mezi přítomností a minulostí jsem se musel při čtení dost soustředit a když jsem knihu několik dní nečetl a poté ji zase vzal do ruky musel jsem si připomenout, co se dělo, jelikož jsem byl v minulosti postavy zmatený. Posledních cca. 70 stran jsem si ale velice užil a rozhodl se, že si přečtu i druhý díl. Po dočtení knihy mi skákání mezi časy už došlo a všechno se mi pospojovalo a nedělalo mi problém si vzpomenout co a proč se stalo. Autor při psaní použil klasickou románovou formu.
Doporučuju!

09.08.2022 4 z 5