Američtí bohové: Vydání k X. výročí

Nové, autorem preferované vydání k desátému výročí. Stín strávil tři roky ve vězení, kde se držel zpátky a snažil se přežít. Všechno co chtěl, bylo vrátit se do náručí své milující ženy a po zbytek života se vyhýbat malérům. Několik dní před svým propuštěním se však dozvídá, že jeho manželka zahynula při automobilové nehodě. Svět se pro něj změnil v chladné místo. V letadle, cestou na pohřeb, se Stín setkává s postarším mužem, který si říká pan Středa, a ten mu nabídne práci. Stín, muž, který už nemá co ztratit ji nakonec přijme. Pracovat pro tajemného Středu však není bez rizika a Stín brzy zjistí, že jeho místo ve Středových plánech je mnohem nebezpečnější, než si kdy představoval. Podniká rušnou cestu tajemným světem Ameriky, jak ji nezná, a jeho společníky jsou mimo jiné i vražedný Černobog, charismatický pan Nancy nebo půvabná Ester – ti všichni navíc vědí o něm víc, než on sám. Postupně se Stín dozvídá, že minulost neumírá, že každý – jeho mrtvou ženu nevyjímaje – má svoje tajemství a že sázky jsou vyšší, než si kdo dokáže představit. Schyluje se k bouři epických rozměrů. Stín a Středa se stávají centrem konfliktu starého jako lidstvo samo. Pod povrchem každodenního života se schyluje k válce – a bojovat se bude o samotnou duši Ameriky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207797/americti-bohove-vydani-k-x-vyroci-SMQ-207797.jpg 4.1911

Američtí bohové (1.)

American Gods (2001)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Kniha Američtí bohové: Vydání k X. výročí

3nitka

Fantázia.
"Ne vždy si pamatujeme věci, jež nám neslouží ke cti. Ospravedlníme je, přikryjeme je barevnou lží nebo tlustým prachem zapomění. V té chvíli se však Stínovi všechno to, co v životě udělal a za co se styděl, všechno to, co by si byl přál udělat jinak nebo neudělat vůbec, to všechno se na něho valilo ve smršti lítosti a hanby a on se neměl kam skrýt."
Gaiman je geniálny spisovateľ.

NemmamSlov

"Je to jako včely a med. Každá včela vyrobí jen malou, malinkou kapičku medu. Jsou jich třeba tisíce, možná miliony, všechny musí pracovat společně, aby vyrobily tu sklenku medu, co máš ráno na stole. A teď si představ, že bys nemohl jist nic jiného než med. Tak je to s mými lidmi... Žijeme z víry, z modliteb, z lásky. Spousta lidí musí věřit, abychom my mohli existovat. Tohle my potřebujeme místo jídla. Víru."

K príbehu som sa dostal cez seriál a keď že sa mi nechcelo čakať na 2. sériu tak som sa nechal prehovoriť na písanú verziu. Prvých 100 strán som sa doslova nudil, nie že by to bolo zlé, ale dej sa odohrával na 95 percent zhodne so seriálom. A potom to začalo. Príbeh sa rozbehol a začínal som si všímať aj zmeny, niektoré ma doslova naštvali a niektoré naopak milo prekvapili. Niekedy sa ku knihe ťažko vyjadruje aby toho veľa neprezradil, ale určite knihu odporúčam aj priaznivcom, ktorí jedným okom nakukli do seriálovej tvorby a pre tých čo nevideli to platí dvojnásobne.

protokol
18. dubnaodpad!

jedny slovom - odpad

dej je tak rozhádzaný a nenormálne nudný no fuj kniha škoda papiera .
mňa táto kravina nebavila je to brak

neodporúčam kupovať vyhodené peniaze

InaPražáková

Čteno a přečteno téměř v kuse za dva dny. Stín je sice postava bez osobnosti, jen nezbytný vypravěč, ale to je jediná chyba a ráda ji odpouštím. Protože ostatní charaktery jsou naopak jako živé, bohové nebo lidi, každého můžu potkat zítra na ulici, popisy prostředí vtahující a dějové linky na konci krásně zapadnou (přitom náznaky jsou od začátku, stačí dávat pozor, a tak to má být). Gaiman nepíše humor, který by měl hned rozesmát, ale je vidět, s jakou láskou vymýšlel polokomické situace, paradoxy a švindly, které by se skoro, skoro mohly stát. Bavila jsem se s ním a ráda jsem v jeho světě pobyla.
Američtí bohové jsou víc román než fantasy, na nadpřirozenu kouzlo knihy nestojí. Asi román lehčího ražení, ale přesto chytrý, dojemný i silný.

MikulášV

Opravdu jediná fantasy kniha, kterou jsem neodložil a přečetl jsem jí skoro jedním dechem. Fantasy prostě není můj šálek kávy. Jen se mi občas zdálo, že Gaiman odbíhá zbytečně do zbytečných detailů, ale jinak se četla skvěle.

evickakyticka

Super počteníčko. Jde vidět, že Gaiman má nekonečnou fantazii. Místy jsem málem četla s otevřenou pusou. Čtení mě bavilo, bylo těžké přestat. Líbila se mi postava Stína a jeho dovednosti s mincemi, u Středy zase jeho podfuky. Celkově 4 plus.

kklepkaa

Tahle kniha je opravdu mimořádná. Neil Gaiman se mi opět naprosto trefil do vkusu a ač jsem s jeho Stínem strávila celkem dlouhou dobu, ani trochu mě to nemrzí... naopak. Moc se mi líbili i krátké příběhy o bozích, kterými byl hlavní příběh proložený. No prostě jedním slovem paráda a já se už nemůžu dočkat až se mi do ruky dostane další gaimanovka. A snad se dočkáme i pokračování Stínova příběhu.

LordP

Fantasticka knizka, precetl jsem ji myslim za den nebo dva a nemohl se odtrhnout.