monishek monishek komentáře u knih

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Kniha se mi velmi libila. Libil se mi styl, kterym to bylo napsane. Nebyl to jen pribeh o necem, ale nekolik pohledu na to, co se stalo. Ocenuji, ze spisovatelka zahrnula i internetove diskuze (facebook, blog). Bylo to pro me prijemne okoreneni. Nemela jsem pocit, ze by se pribeh vlekl. Byla jsem do neho fakt ,,zazrana'', obzvlast, kdyz se blizilo vyvrcholeni pripadu a ja premyslela, jaky to bude mit konec. Mozna ten uplny zaver bych trochu usekla, ale jinak jsem s knizkou velmi spokojena a doporucuji.

08.03.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knizka na pohodove odpoledne. Vzala jsem si ji s sebou na plaz a precetla jsem ji jednim dechem. Byla zajimava a rikala jsem si, kdo to nakonec bude a tak. Byla jsem mile prekvapena koncem. Celkove se mi knizka libila a doporucila bych ji precist. Nic svetoborneho v tom necekejte, ale jestli si chcete zkratit chvili, tak tohle je skvela volba.

28.07.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knizku jsem si vybrala k povinne cetbe u maturity. Pribeh me hned zaujal. Je to napsane vystizne a zajimave. Oblibila jsem si hned nektera zvirata a fandila jsem jim, ze to bude mit nejaky happy end, ale.. Bohuzel z toho obcas mrazi po zadech, jak je to realne. Nebyt zvirat, tak je to popsana dnesni doba..

05.11.2016 5 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Knizku jsem si vyhledla kvuli me oblibene tematice, ale dockala jsem se zklamani. Hodnotim jako prumer. Mozna lehci podprumer. Cte se fajn, ale je to takove nezazivne. Cetla jsem mnohem lepsi knizky se stejnou tematikou. K teto knize se uz jiste nevratim.

07.04.2016 3 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Kate Holden

Mam rada hlavne autobiografie. Vyhledavam knihy s drogovou tematikou, s prostituci apod. Tahle konkretni knizka patri mezi me oblibene. Radim ji mezi ty lepsi, kdyz to srovnam tematicky. Pokud ma nekdo rad podobna temata jako ja, tak knihu vrele doporucuji. Dokonce se musim priznat, ze zivot Kate dale sleduji na facebooku. .

07.04.2016 5 z 5

Panenka, která řekla ne! Panenka, která řekla ne! Galina Valkova

Knizku jsem cetla, kdyz jsem byla ve stejnem veku, jako Galina. Mela jsem ji prectenou za chvili. Byl to sokujici a svym zpusobem zajimavy pribeh. Hure napsane, co se tyce textu, ale to mi vubec nevadilo. Knizka se cte dobre. Nechtela bych neco podobneho zazit a Galinu obdivuji. Pokud radi ctete knihy s motivem prostituce apod, tak doporucuji precist.

07.04.2016 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knizku jsem cetla asi v 17 letech a doslova me nadchla. Stale si ji vybavuji, i kdyz je to uz par let. Pribeh je napinavy a dobre napsan. Tento typ zen nejspise nikdy nepochopim, ackoliv chapu, ze si Betty myslela, ze jeji manzel je jiny. Je vzdelany, vzdyt je to doktor! Bohuzel vira je vira. Neuveritelne, jak se clovek dokaze zmenit. Je zde krasne popsana kultura,nabozenstvi,tradice a neskutecna mentalita. Zena neznamena nic. Je vsak desivejsi, ze je to realita a ne jen smysleny pribeh. Klidne bych knihu zaradila mezi povinnou cetbu. Co se tyce filmu, tak ten je take dobry, ale chybi tam spousta detailu, takze rozhodne doporucuji nejdrive precist knizku.

07.04.2016 4 z 5