monika011 monika011 komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl jsem přečetla za dva dny. Víc se mi líbil první, ale stále to bylo velice dobré. A začalo jít do tuhého! Už to nebyla jen pohádka o kouzelných Bradavicích, už tam bylo opravdové zlo. Ale naštěstí máme Harryho. Ten opět zachránil den. A můj den byl zas o něco více příjemnější.

23.07.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tleskám. Snad každý zná Harryho Poterra- chlapce, který zůstal naživu. Snad každý viděl film nebo četl knihu. Já viděla film. A včera jsem dočetla první knihu. Pro děti a mládež je to podle mě velice dobrá kniha. A my starší si ji taky můžeme přečíst... proč by ne? Já ráda uniknu od reality. Připadá mi to , jako by byly Bradavice skutečné. Jako kdyby mezi námi chodili opravdoví kouzelníci a mezi sebou nás nazývali mudly. Jako kdyby existovala kouzla. Jako kdyby byl sám Harry Potter skutečný. A tomu patří obdiv. Zkus si vytvořit úplně nový svět, kde je všechno úplně jinak. Obdivuji tě, Joanne Rowlingová.
Ale nakonec, co my víme? Možná je Harry Potter skutečný a jenom my nejsme.

21.07.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knihu jsem dostala minulé Vánoce. Přála jsem si ji po shlédnutí filmu, protože jsem ním byla naprosto učarovaná. Ale od té doby jsem se k ní ještě nedostala a průběh filmu vcelku zapomněla. Takže číst knihu pro mě bylo, jako ji číst a vidět znovu poprvé. Film jsem příliš nepochopila, takže jsem si myslela, že když přečtu knihu budu na tom líp. Bohužel jsem se spletla. Sama Katniss neví jestli její láska k Peetovi je opravdová nebo ne.
Celkově bych to shrnula- úžasný nápad pro knihu, úžasné zpracování a popsání děje. Úžasně vykreslený Peeta- tak citlivý a slaďoučký. Fajnový Cinna, Cetkie, překvapivě i Haymitch a jeho hláška: „Jsi okouzlující asi jako mrtvý slimák.“ Naopak Katniss jsem si tolik už neoblíbila. Stále se divím, jak mohla být tak klidná při zabití člověka- lidského tvora. Nějaké výčitky svědomí se ukázaly až skoro na konci knihy- bravo Katniss! Ale každý jsme jiní a každý vnímáme jinak.
Autorce se povedlo vytvořit úplně nový svět, který mě (a zajisté nejen mě) úplně pohltil. A za to ji musím poděkovat. Zcela jí paří má úcta, poklona a obdiv. Suzanne, děkuji!! :-) :-)

06.11.2016 5 z 5